Польща змінить систему працевлаштування українців

 

 

Уряд Польщі має намір значно змінити систему працевлаштування українців. Про це повідомила голова Фонду розвитку “Над кордонами” Ксенія Наранович, повідомляють Економічні новини.

Зміни торкнуться закону “Про сприяння працевлаштуванню”. За ним громадяни Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, РФ та України могли до 6 місяців працювати в Польщі без офіційного працевлаштування. Така норма діяла понад 10 років. Зміни торкнуться практики заяв, яка раніше була тимчасовою, а тепер стане постійною і регламентуватиметься законом замість наказу.

“У проекті закону обмежується коло юридичних осіб, які в принципі можуть оформляти дозволи на роботу, дозволу на сезонну роботу та заяви”, – повідомила Наранович. Тепер матиме важливе значення факт, чи мав роботодавець проблеми із Закладом соціального страхування.

Важливою зміною стане й те, що заяви стануть платними. За цей документ доведеться викласти 30 злотих (близько 7 євро).

Якщо фірма змінить назву або форму юридичної особи, дозвіл на роботу не треба буде переоформляти.

Експерт зазначає, що певною мірою зміни спрямовані на полегшення для роботодавців і працівників. Водночас у роботодавців з’являться бюрократичні зобов’язання, які можуть збільшити ризик працевлаштування мігрантів в обхід законів.