Ще 100 років тому освітньо-навчальна система не лише в Україні, але й в усьому світі вважала фізичне та моральне насилля нормою процесу виховання. Авторитарність досі панує в навчальних закладах у завуальованій або прямій формі та знижує ефективність навчального процесу.
Знайомство з гуманною педагогікою Ш. О. Амонашвілі з перших вуст може кардинально змінити життя та виховну практику педагогів і батьків.
13-16 жовтня в Києві проходили ХІ Всеукраїнські читання з гуманної педагогіки «Полюбіть майбутнє – крила виростуть!» та навчальний семінар «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно-орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки», в яких узяли участь педагоги дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів м. Нова Каховка, члени міської Асоціації навчальних закладів особистісно орієнтованого навчання на засадах гуманної педагогіки.
Читання проходили на базі Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова за участю відомих педагогів-новаторів Шалви Амонашвілі, Паати Амонашвілі, Станіслава Крука. Педагоги мали змогу відвідати майстер-класи, творчі майстерні, лекції фахівців гуманної педагогіки, обмінятися досвідом. Додому повернулися із сертифікатами. До речі, вихователі та вчителі навчальних закладів Нової Каховки не вперше є слухачами авторського семінару Шалви Амонашвілі, а кращі педагогічні ідеї гуманної педагогіки активно втілюються в навчально-виховному процесі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста.
А вже 18 жовтня члени Асоціації зібралися в методичному кабінеті Новокаховської міської ради за круглим столом з метою обміну враженнями від побаченого й почутого та складання плану проведення загальноміського методичного заходу – педагогічних діалогів, метою якого є розкриття та усвідомлення духовних сенсів гуманної педагогіки та застосування їх у щоденному вчительському житті. Спільна робота однодумців, спрямована на створення простору майбутнього в сучасному житті, обов’язково дасть позитивні результати, а атмосфера поваги та любові, креативність навчального процесу, життєрадісність і успішність дітей стануть невід’ємними складовими щоденної роботи педагогів.
«Живе той, хто поспішає наблизити Майбутнє в сьогодення, не затримуючись у минулому» (Шалва Амонашвілі).
Світлана Плясецька, методист ММК