Помер Каха Бендукідзе, член експертної ради при Міністерстві економіки України і автор економічних реформ Грузії

Вдень, 13 листопада 2014 року помер видатний грузинський реформатор, справжній друг України Каха Бендукідзе.

Про сумну новину з жалем і болем повідомляють ЗМІ, громадські діячі, політики.

За інформацією, він помер від серцевої недостатності. Лише два тижні тому йому було зроблено операцію на серці (за одними даними, в Лондоні, за іншими – у Швейцарії). Касі Бендукідзе було 58 років.

Видатний реформатор народився в Тбілісі, де виріс та отримав освіту. Науково-дослідницькою роботою займався в Москві, де продовжив навчання. Згодом розпочав підприємницьку діяльність в Росії, займався консолідацією та реструктуризацією промислових підприємств. Створив холдинг «Об’єднані машинобудівні заводи» (наразі один з найбільших в Росії в галузі важкого машинобудування).

Після грузинської Революції Троянд президент Грузії Міхеїл Саакашвілі запропонував Касі Бендукідзе посаду міністра економіки. Бендукідзе прийняв пропозицію, а невздовзі покинув пост та став міністром з координації економічних реформ. Завдяки реформам в економіці та державній службі, проведеними Кахою Бендукідзе, Грузія піднялася з 137-го до 11-го місця в рейтингу країн за легкістю ведення бізнесу, випередивши Францію і Німеччину.

Після української Революції Гідності реформатор увійшов до Експертної ради при Міністерстві економіки України (разом з канадськими економістами Василем Калимоном і Олегом Гаврилишиним, шведом Андерсом Ослундом і американцем Дароном Асемоглу).

Каха Бендукідзе зробив незрівнянно багато для того, аби просвітити українське суспільство та допомогти Україні в нелегкий час. Він поклав всі свої сили на розробку стратегій майбутніх українських реформ і не боявся критикувати український уряд за бездіяльність.

Співчуття у зв’язку з смертю видатного економіста та реформатора вже висловив Президент України Петро Порошенко. Зокрема, на своїй сторінці у Facebook він написав: “Від імені всього українського народу висловлюю щирі співчуття рідним і близьким Кахи Бендукідзе, а також мільйонам тих, для кого він був і залишиться двигуном великих змін. R.I.P.

Президент Грузії 2004-2013 років Міхеїл Саакашвілі також повідомляє про втрату друга і з сумом згадує останні дні проведені разом. Зокрема, на своїй сторінці у Facebook він пише: “Я спустошений… Сьогодні, в перший раз він не відповідав на мої телефонні дзвінки та повідомлення. Я був здивований, а потім мені сказали… Грузія втратила Каху Бендукідзе …

У вересні ми були разом в Албанії, а потім він відвідав мене в Брюсселі, в ході обговорення він повернувся до мого сина Нікуші й розповідав йому смішні історії, пояснював, чому важливо вчитися добре. Ми дзвонили один одному кожен день, в останній раз я говорив з ним вчора, і він здавався мені веселим.”