Помер український громадський діяч, дисидент і митець Лесь Танюк

Лесь-ТанюкВчора, 18 березня пішов з життя Леонід Степанович Танюк (Лесь Танюк) – український режисер театру і кіно, професор Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого, заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України, народний депутат України 1-5-го скликань, голова Національної спілки театральних діячів України, голова Всеукраїнського товариства “Меморіал” імені В.Стуса, заступник голови НРУ, член Політради НРУ, член Центрального проводу НРУ, член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, голова Всеукраїнського комітету з підготовки суду над КПРС-КПУ за злочини тоталітаризму “Нюрнберґ-2”.

Про це повідомляють на своїх сторінках політики і громадські діячі. Зокрема, народний депутат Степан Кубів на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав:

“Лесь Танюк повертатиметься в Україну навесні з лелеками. Зі смертю Леся Танюка 18 березня 2016 року втратив кожен, хто його знав – особисто чи заочно.
Його величавої творчої особистості вистачало на все, чим він займався.
На великий театр.
На велику політику.
На велику культуру.
На велику пам’ять.
Лесь Танюк пам’ятав батьків-учителів і Батьківщину-натхненницю. Пам’ятав історію України і її творців. Навчав усіх нас довіку пам’ятати тих, хто захищав рідну землю, віддаючи здоров’я і життя заради воскресіння і відродження України-матері. Понад чверть століття Лесь Танюк очолював Всеукраїнське товариство «Меморіал» імені Василя Стуса, яке сам засновував ще до здобуття Україною державної незалежності. Тому що непохитно і нестримно вірив у волю і свободу свого народу. Бо велика пам’ять дає велику віру. Перший день без Леся Танюка – найважчий. Ні розум, ні серце не хочуть змиритися з безповоротністю фізичної втрати. Але духовно він залишиться з нами назавжди. Зримі знаки цього – у його творчому спадку, у його учнях, у його заповідях. Вони – і на землі, і на небі. Лесь Танюк повертатиметься до нас так само постійно, як повертаються в Україну у ці дні лелеки щовесни. На крилах своїх високих помислів і величавих справ.

Від Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса – Степан Кубів, голова товариства з 2015 року.”

Окрім того, Президент України Петро Порошенко написав:

“З великим жалем сприйняв звістку про смерть Леся Степановича Танюка – видатного політичного і громадського діяча, письменника та режисера. Пішла з життя людина, яка стояла біля витоків створення незалежної Української держави. Ми втратили митця, який віддавав усі свої сили і талант розвиткові національного театрального мистецтва, підтримці діячів театру. Схиляю голову в жалобі і висловлюю сердечні співчуття рідним і близьким. Світла пам’ять про прекрасну людину і великого патріота України назавжди залишиться у наших серцях.”