Помер український письменник, політв’язень радянського режиму Євген Сверстюк

Українські та світові ЗМІ повідомляють про сумну подію. Не доживши декілька днів до 86-го дня народження помер український дисидент, філософ, гоголезнавець, головний редактор православної газети «Наша віра», президент Українського ПЕН-клубу Євген Олександрович Сверстюк.

З приводу смерті видатного українця висловив свій жаль Президент України Петро Порошенко: “Зупинилося серце Євгена Сверстюка. Серце, яке Вітчизну любило понад усе. Яке всі відміряні йому 86 років гаряче билося заради України.
Господь забрав від нас Євгена Сверстюка в річницю референдуму, на якому народ проголосував за Незалежність, світлу мрію Великого Українця Сверстюка…
Царство йому небесне, і вічна вдячність від українців.

Євген Сверстюк боровся за незалежність та суверенітет України, виступав проти дискримінації української культури, політично мотивованих судів та арештів. За це діяч був засуджений радянською владою до семи років таборів та п’яти років заслання. А, коли наша Батьківщина стала вільною, він став ідеологом дерадянізації країни. Він намагався подолати радянський спадок в духовному житті, повернути українцям їх питому культуру й традиції.