Попереджений – озброєний. Пірнаючи, не забувайте: запас повітря обмежений!

Перша умова безпечного відпочинку на воді  –  вміння плавати. Хто не вміє – не лінуйтесь вчиться. Адже ті, хто добре плавають, почувають себе на воді спокійно, упевнено і навіть  можуть надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Але і ті, хто  у річці –  як риба у воді, повинні  завжди бути обережними, дисциплінованими,  суворо дотримуватись правил поведінки на воді, адже це – запорука безпеки життя,  коли головне – отримати задоволення від відпочинку та залишитись здоровим і живим.

Олександр Бараніченко, начальник управління з питань НС та ЦЗН міської ради    нагадує правила безпечної поведінки на воді і на березі.

Діти  – тільки під наглядом дорослих.

Вчиться плавати під керівництвом інструктора або батьків.

Не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях – тільки  у спеціально відведених.

Не  запливайте за обмежувальні знаки; дуже обережно поводьтеся на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли піднімається  вітер або ви потрапили у сильну течію. Якщо вас підхопив водний потік, не панікуйте, пливіть за течією, поступово i плавно повертаючи до берега.

Не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження; не  мокніть довго,  оптимальний варіант – по 20-30 хвилин декілька разів.

Не  грайтеся в  ігри, які можуть завдати шкоди; не балуйтесь і не звіть на допомогу без потреби; не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги.

Купатися рекомендовано вранці i ввечері, коли сонце не таке пекуче; не  плавайте наодинці; не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів; не  стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких невідома.

Головне: не забувайте, що вода в спеку несе не тільки задоволення! Шторм,  повінь, сильна злива можуть завдати шкоди  і навколишньому середовищу,  і людині!

Управління з питань надзвичайних ситуацій звертається з проханням до всіх: бережіть своє життя! А також  рекомендує: купайтеся тільки в спеціально призначених  місцях!