Попереджений – значить озброєний!

Вчора у політехнічному коледжі відбулась лекція-тренінг під назвою «Правда про торгівлю людьми», яку провела спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тетяна Калан. Крім того, діти, до того ж цьогорічні випускники, мали нагоду поспілкуватися та задати питання присутнім гостям – начальнику міського відділу Управління юстиції Наталії Тарабаці та спеціалісту міського Центру зайнятості Ользі Гладченко.

Студентам була продемонстрована інформаційна відео-презентація, в ході якої спеціаліст детально зупинилася на ключових поняттях проблеми торгівлі людьми, яка, на жаль, є актуальною для нашої країни. «Це негативне явище має стійкі тенденції до поширення. Як повідомляють правоохоронні органи, щорічно зростає кількість зареєстрованих фактів. Особливе ж занепокоєння сьогодні викликає зростання випадків торгівлі людьми з метою сексуальної та трудової експлуатації», – наголосила Тетяна Дмитрівна. Студенти активно долучилися до обговорення теми, висловили власні думки стосовно причин виникнення цієї проблеми. Разом з тим, діти поділилися своїми планами на майбутнє, розповіли чим би вони хотіли займатися після закінчення навчання у коледжі. Проте, як продемонструвало тестування, що провела Ольга Гладченко, мало-хто визначився остаточно.

Підводячи підсумки, до присутніх звернулася Наталія Тарабака, яка наголосила, що на варті працевлаштування громадян стоїть Кодекс законів про працю, в якому чітко зазначено порядок призначення, звільнення, надання відпусток і т. ін. «Коли ви надаєте резюме, уточнюйте, яка це структура – приватна чи державна. Є певна процедура і порядок навіть для однієї й тієї самої вакансії. Тому ви повинні розуміти, що є нормативно-правова база, на підставі якої ви можете вимагати, щоб ваші права не порушувалися», – підкреслила вона.клас1 клас3 клас2 клас

Наталія Левченко