Поради для споживачів

Враховуючи душевну нерівновагу в наш непростий час, не важко пояснити, чим обумовлено збільшення скарг на лікарські препарати та медичну техніку особливо в останні два місяці.min

Одні скаржаться на постійне зростання цін на ліки, другі на грубе обслуговування, особливо в «добрих» та «економних» закладах, інші у відмові обміняти продукцію, яка не підходить або придбана випадково.

В кожному окремому випадку, інспекція надає необхідну консультацію і сьогодні ще раз звертає увагу споживачів на окремі моменти особистих звернень, які виникають найчастіше.

  • По перше – взагалі не підлягають обміну та поверненню всі лікарські препарати, лікарські засоби та предмети санітарної гігієни, навіть у випадках, коли вказаний товар не використовувався за призначенням, не порушена заводська упаковка та інше (Постанова Кабінету Міністрів України від 19.03.1994р. №172 з доповненнями та змінами за останні роки). Це правило стосується також і слухових апаратів, звісно, якщо вони не мають виробничих недоліків.
  • По друге – вказана вище Постанова не поширюється на прилади виміру тиску. Тонометри відносяться до товарів медичного призначення, які входять в Перелік технічно складних товарів і застосовуються в побуті для особистого використання. Якщо споживач прийняв рішення повернути його, це можливо у випадку, якщо товар не використовувався за призначенням, збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, упаковка тощо. У випадку, коли в товарі виявлено виробничий недолік, гарантійне обслуговування проводиться на загальних підставах (проведення експертизи по визначенню причини виникнення недоліку, усунення його через сервісні центри тощо). Слід знати, що різні показання стану тиску протягом малих інтервалів між замірами, не є підставою для ствердження, що прилад має недолік, адже тиск у людини змінюється що хвилини.
  • По третє – перед тим як придбати ліки без рецепту лікаря, запитайте інструкцію щодо призначення ліків, уважно ознайомтесь з нею прямо у аптеці, визначтесь з необхідністю придбання препарату і вже потім його купуйте, бо потім повернути його не зможете. Обов’язково перевіряйте, що Вам відпускають, адже іноді провізор самостійно замінює ліки якщо необхідних немає, а заміна не завжди ефективна, або коштує дорожче. Крім того перевіряйте цілісність індивідуальної упаковки, мають місце випадки виявлення проколів крапельниць, забруднення стерильних рукавичок, порожніх ампул та непрозорих упаковок з ликами. Будьте уважні до всього, що Ви, шановні споживачі, обираєте для свого особистого використання.

Здоров’я Вам, тепла і доброти!