Порошенко: докази злочинів РФ проти українців передадуть в Гаагу

Російська Федерація несе повну відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях, оскільки саме через її агресію проти України права громадян на Донбасі і в анексованому Криму фактично зведені нанівець.

Порошенко: докази злочинів РФ проти українців передадуть в ГаагуПро це йдеться у зверненні Президента до народу з нагоди Міжнародного дня прав людини, повідомляє Укрінформ.

“Саме Росія несе повну відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях. Про це зазначено у більшості міжнародних документів, які ухвалені авторитетними міжнародними організаціями, зокрема такими, як Організація Об’єднаних Націй, Організація з безпеки та співробітництва в Європі, Парламентська Асамблея Ради Європи та інші”, – зазначив Порошенко.

За його словами, через брутальну агресію Російської Федерації права українських громадян на Донбасі і в Криму “фактично зведені нанівець”.

“Саме Росія нині нехтує найголовнішою цінністю людства – правом людини на життя. Про це свідчать жахливі доведені факти і сумна статистика. З початку збройної агресії Російської Федерації проти України, за даними ООН, понад 10 тисяч людей вбито, понад 23 тисячі зазнали поранення”, – підкреслив Порошенко, додавши, що понад 1,5 млн жителів Криму та Донбасу були змушені залишити свої домівки як внутрішньо переміщені особи.

Глава держави запевнив, що відповідні органи державної влади, активне громадянське суспільство продовжать збирати докази злочинів РФ проти України та українців, які в подальшому доповнять доказову базу в Гаазі.

Як повідомлялося, 10 грудня відзначається День прав людини та 70-та річниця з дня прийняття ООН Загальної декларації прав людини.