Порошенко затвердив програму боротьби зі СНІДом на 2014-2018 роки

Президент підписав Закон № 1708-VII «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки».

Про це повідомляє офіційний сайт глави держави.

Згідно з повідомленням, виконання Програми дасть змогу значно зменшити кількість нових випадків інфікування ВІЛ серед населення; зменшити на 50% ризик інфікування ВІЛ медичних працівників, а також – кількість нових випадків інфікування серед представників груп підвищеного ризику. Також очікується зменшення до 1% інфікування внаслідок передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини.

Прес-служба Президента зазначає: “Програма дозволить забезпечити доступ усіх представників груп підвищеного ризику до участі у профілактичних програмах, охопити всіх учнів та студентів програмами профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та формування здорового способу життя.”

Згідно з інформацією, виконання Програми має на меті формування серед населення толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, і зниження на 50% рівня дискримінації таких людей.

У повідомленні наголошується на тому, що фінансування Програми буде здійснюватися за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, а також інших джерел.

“У результаті виконання загальнодержавної програми боротьби зі СНІДом 2009–2013 років спостерігається тенденція до стабілізації епідемічної ситуації, зокрема знизився показник темпів приросту нових випадків ВІЛ-інфекції (з 16,8% у 2006 році до 3,6% в 2011 році), зменшилася частка випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію у віковій групі від 15 до 24 років, майже у шість разів знизився показник частоти передачі ВІЛ від матері до дитини,” – говориться у повідомленні.

Також наголошено на тому, що проблеми, пов’язані з поширенням ВІЛ-інфекції/СНІДу, залишаються гострими, незважаючи на зусилля держави. У повідомленні наводяться наступні статистичні дані: “Так, кількість ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я, становить понад 129 тис., показник поширеності ВІЛ-інфекції — 283,6 особи на 100 тис. населення, СНІДу – 52,9 особи на 100 тис. населення.”