Посилено відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння

avto

Парламент погодився посилити відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Зокрема, позбавлення права керувати ТЗ тепер застосовуватимуть як основне і додаткове адміністративне стягнення, повідомляє сайт видання «Закон і Бізнес».

Відповідний Закон (законопроект №4373) «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції)» 07 липня 2016 року  було прийнято в цілому.

Закон стосується внесення змін до ст. 130 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка передбачає відповідальність за керування ТЗ особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також низку супутніх правопорушень. Так, штраф виросте до 2 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто, до сорока тисяч восьмисот гривень).

Також передбачається, що штраф у випадку скоєння особою правопорушень, передбачених ст. 130 Кодексу, застосовуватиметься разом з позбавленням права керувати транспортним засобом. Максимум – права керувати ТЗ зможуть позбавити на 10 років.