ПОСЛАННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ЄПИСКОПА ФІЛАРЕТА З НАГОДИ 70-РІЧЧЯ ПЕРЕМОГИ

Episcop-Philaret-(Paskha)

ПОСЛАННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ЄПИСКОПА НОВОКАХОВСЬКОГО І ГЕНІЧЕСЬКОГО
ФІЛАРЕТА З НАГОДИ 70-РІЧЧЯ ПЕРЕМОГИ НАД ФАШИЗМОМ

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Возлюблені в Господі отці, браття й сестри!

Цього року ми святкуємо 70-річчя Великої Перемоги — вікопомної події, коли наш народ, разом із усіма народами світу, переміг фашистську навалу, своїм по́том і кров’ю заклав фундамент вільного і справедливого світу.

Велику ціну заплатили за Перемогу наші предки. Багатьох життів і страждань коштував мир, що стверджувався на уламках фашистських концтаборів, на згарищах знищених сіл і міст, на могилах мільйонів відважних синів і дочок нашого народу, які воювали задля нашого з вами щастя. Будьмо ж достойні такої великої жертви!

Ця війна стала для кожного війною за Вітчизну, за матерів, жінок і дітей, за батьків і дідів. А ще — війною на захист рідних святинь, які зазнавали знищення. І, — віримо! — Перемога у цій війні була дарована нам Богом, Який зглянувся на страждання Своїх синів і дочок.

Гітлер ретельно готувався до продовження світової війни на нашій території; розповідають, що дату вторгнення було розраховано за допомогою найдосвіченіших астрологів. Та коли бомби почали падати на нашу землю, а перші ворожі чоботи вже топтали наші ниви, хіба ж знав агресор, що саме цього дня, 22 червня 1941 року, святкувалася пам’ять всіх наших святих — рідних предстателів, молитовників за нас, ходатаїв перед Богом за нас, грішних і недостойних. Сталося так, як писав воїн-поет: «Наші прадіди моляться про в Бога не вірячих внуків своїх». А у переможному 1945-му році Великдень припав на 6 травня — день святкування пам’яті Великомученика Георгія, святого воїна-переможця і Небесного поборника воїнів. І перше, і друге, — не збіг обставин, але явна дія Промислу Божого.

Ми із вдячністю шануємо подвиг всіх, хто боровся заради спільної перемоги над страшним ворогом. У тій війні пліч-о-пліч стали люди різних поглядів; навіть ті, хто нещодавно зазнав від безбожної влади репресій, у кого в таборах загинули рідні, йшли у бій — не за безбожну тоталітарну ідеологію, але за рідну Батьківщину, за все, святе і священне для кожної людини. Поруч в окопах були віруючі й атеїсти; втім, я вірю у щирість слів старого ветерана війни, який мені, тоді ще зовсім молодому священикові, казав: «На війні не було атеїстів!». А ще він розповідав, що перед атакою спочатку хрестилися, а вже потім вигукували «Ура!» та «За Батьківщину!»…

Ми — народ-переможець. Ми — народ переможців. І потрібно жити достойно такого високого звання. Бог примиряє тих, хто вже відійшов до Нього, і нині перед Його праведним і милостивим судом стоять ті, хто захищав нашу Вітчизну і боровся із фашизмом, — всі, незалежно від політичних уподобань і місця народження. Бог є милостивим і люблячим Отцем, який може подати примирення і нам, нащадкам переможців. І нам потрібно звертатися саме до Бога, Який Один тільки і зможе дарувати нам мир і єдність, злагоду і силу.

Любі мої!

У світлі Пасхальні дні, коли весь видимий і невидимий світ святкує перемогу Христа над смертю, ми святкуємо також і славну перемогу наших предків над фашизмом. Молімо Бога про спокій душ всіх, хто захищав нашу Вітчизну, хто помер від ран та хвороб, у концтаборах та засланні, на важких роботах. Припадімо до Творця з покаянням та щирою молитвою про примирення, про припинення війни, про благословення нашій Богом береженій державі, Україні.

Згадайте слова пророка Ісаї: «Господи, благословлю Тебе, тому що Ти розгнівався на мене і відвернув Твій гнів і мене помилував. Ось Бог, мій Спаситель, мій Господь, буду надіятися на Нього і не боятимуся, тому що моя слава і моя хвала Господь, і Він став мені спасінням… Оспівуйте Господа, закликайте Його ім’я, звістіть в народах Його славні діла… Оспівуйте ім’я Господа, бо Він вчинив велике. Сповіщайте це в усій землі… Ось наш Бог, на Якого ми поклали надію і ми зраділи нашим спасінням… Господи Боже наш, Ти даруєш нам мир» (Іс. 12. 1-2, 4-5; 25. 9; 26. 12). Так і молімося!

 «Радійте, вдосконалюйтесь, втішайтеся, будьте однодумні, мирні, — і Бог любові та миру буде з вами. Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і причастя Святого Духа з усіма вами. Амінь». (2 Кор. 13. 11, 13).

 ВОІСТИНУ ВОСКРЕСЕ ХРИСТОС!

Смиренний +Філарет,
Єпископ Новокаховський і Генічеський