Посилений варіант несення служби на межі з окупованим Кримом

Через зникнення на Чонгарі солдата прикордонні та військові підрозділи, які дислокуються неподалік окупованого Криму, переведено на посилений варіант несення служби.

Солдат зник на світанку 30 травня, неподалік спостережного поста. Це приблизно в кілометрі від АРК, тут розташований залізничний міст, який з’єднує материкову Україну з півостровом. Солдат відійшов від товаришів, після чого його вже не бачили. В ЗСУ спростували інформацію про те, що на адмінмежі з окупованим Кримом військові чергують по одному і неозброєні. Табельна зброя зниклого десантника залишилася на місці.

«Особовий склад, який задіяний в несенні служби в даному районі, має при собі зброю, боєприпаси і засоби радіозв’язку. На цих військових об’єктах чергували по декілька військовослужбовців. Хочемо одразу сказати, що зброя і амуніція даного військовослужбовця в наявності», – розповів начальник служби зв’язків з громадськістю командування десантно-штурмових військ ЗСУ Валентин Шевченко.

Стало відомо, що 28-річного військового 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ утримують російські силовики. Цей факт у так званому управлінні ФСБ у республіці Крим визнали лише на третю добу після зникнення солдата. Проти українця відкрили кримінальну справу за перетин кордону і погрожують ув’язненням від 2 років. Також окупаційні силовики інкримінують військовому зберігання наркотиків.

Нагадаємо, у ЗСУ наголошують, що неподалік місця зникнення солдата виявили сліди боротьби. Табельна зброя та амуніція залишилися на бойовому посту. Це свідчить про те, що військовослужбовця викрали.

Марина Савченко, Новий день