Потяг до  країни дитинства. Садку “ЖУРАВЛИК” – 35!

Хто сказав, що подорожувати у часі неможливо?  По-перше – можливо, а по-друге – дуже корисно. Таку мандрівку, довжиною у 35 років, здійснили  27 квітня усі присутні на святі в дитячому садку «Журавлик», приуроченому до ювілею навчального закладу.  Зайшовши  в уявний потяг №4, усі працівники садка, гості, друзі, колеги на чолі з начальником – завідуючою Тетяною Дудник та  «машиністом» – музичним керівником Наталією Сіренко вже зовсім швидко опинились у далекому 1982-у.

Нова Каховка  –  квітуче, ошатне, молоде і привабливе місто тільки-но відзначило 30-річчя. Зеленими весняними вулицями гуляє молодь, подружжя з дітлахами. Місто росте.  І ось дарунок для всіх маленьких містян та їхніх батьків – відкриття  нового дошкільного закладу,  до заснування якого був причетний ще  славетний економічно потужний  електромаш. Гарний і сучасний садок, з просторими музичною і спортивною залою,медичними кабінетами, які мали сучасне обладнання для реабілітації і підтримки здоров’я маленьких мешканців,дитячими майданчиками, зеленою зоною, насадження якої було під стать маленькому ботанічному саду  люб’язно і широко відчинив свої двері 26 квітня. А очолила заклад талановитий педагог,  мудрий наставник, людина, яка «вселила» в ці стіни  міць, силу духу, неповторну атмосферу, – Олександра Іванівна  Піндак.

Вітаючи на заході присутніх, перша завідуюча не шкодувала теплих слів для  колективу рідного закладу. Вона згадала тих працівників, які стояли разом з нею  біля першоджерел створення потужного освітнього закладу, щиро подякувала нинішнім працівникам, які зберігають та примножують традиції садочка.

Привітати ювілярів з цією непересічною подією завітали завжди бажані в «Журавлику» гості – чуйні, уважні люди, які постійно  тримають руку на пульсі міста – мер Володимир Коваленко, депутати міської ради Сергій Хоменко, Олександр Афанасьєв, Віталій Перетятько.

Як виявилось, знаковим видався рік заснування садка і для міського очільника. «Через 4 місяці, як відкрився «Журавлик», я приїхав до Нової Каховки молодим спеціалістом. І ваш, і мій трудовий шлях починався в один рік – 1982, – поділися спогадами Володимир Іванович. –  Вже тоді я звертав увагу на гарну споруду вашого садочка. Пізніше познайомився з керівником та колективом.  Спілкування продовжується до цього дня. А свято – чергова нагода зустрітися, порадіти, згадати приємні миті, помріяти і спланувати подальші кроки в успішне  майбутнє. А для цього ви маєте усе необхідне: підтримку керівництва міста і депутатської більшості,  порозуміння між керівниками дитсадків, а найголовніше – діточок,  маленьких «журавлят», які поспішають щоранку до цього затишного гніздечка.  Тож нехай так буде завжди. Допомагайте виховувати наших малят, плекайте в їхніх серцях любов і повагу до рідного міста, Батьківщини і тоді успішне майбутнє нам гарантоване!».

З 2012 року «Журавлик» разом з ДНЗ «Дюймовочка», «Сонечко», «Черемушки» вступив до асоціації освітніх закладів Новокаховської міської ради «Школи сприяння здоров’я».  Керівники цих закладів разом з головою асоціації, директором школи №3 Іриною Дубас також завітали привітати ювілярів.  Від імені  колег Ірина Петрівна побажала  колективу  нових відкриттів, подорожей, досягнень, аби «Журавлик»  гідно представляв честь талановитих вихователів не лише в Україні, а й за її межами.

Не обійшлось без нагород. Скарбничку  “Журавлика” поповнили грамоти кращим  працівникам від відділу освіти, які, вітаючи, вручили заступник начальника відділу освіти Олена Каратник та спецаліст відділу Марина Скрипникова.

Окремо міський голова вручив подяку   музичному керівнику Наталії Сіренко, завдяки натхненній праці якої кожен захід у садку перетворюється на унікальне, яскраве свято, що запам’ятовується усім. І ювілей – не став винятком у цьому плані.

Звісно, що всі ці 35 років опорою і надійним плечем закладу, однодумцями, співучасниками творчого і виховного процесу,  без підтримки яких жодні досягнення були б неможливими, були і є  батьки діток. Від імені батьківського комітету  колектив привітала Ольга Толстая.

За привітаннями, врученнями подарунків, творчими дарунками, мандрівка летіла швидко, насичено і цікаво. Присутні згадували роки становлення й розвитку садочку, а разом з цим – події, які відбувалися в країні,  місті. Про те, як же завершилась мандрівка та ще багато цікавого про садок “Журавлик” читайте на шпальтах  тижневика “Нова Каховка”.

А зараз пропонуємо здійснити невеличку мандрівку і вам, шановні читачі, переглянувши  фоторепортаж, який підготувало для вас видання НК online.