Повідомлення про намір КП «Міський водоканал» м. Нова Каховка здійснити зміну діючих тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2021 рік

Керуючись наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 5.06.2018 №130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності», КП «Міський водоканал» м.Нова Каховка інформує про намір здійснити зміну тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2021 рік.

Планується, що тариф на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2021 рік (з урахуванням податку на додану вартість) для всіх категорій споживачів (для виробника), що закінчуються на межі балансової належності мереж виробника та споживача (тобто до точки приєднання до централізованих мереж водопостачання для юридичних осіб або до зовнішньої стіни житлового багатоповерхового будинку при умові, що водопровідні вводи знаходяться на балансі КП «Міський водоканал»), становитиме:

– централізоване водопостачання – 14,42 грн./куб. м;

– централізоване водовідведення – 29,76 грн./куб. м.

Обґрунтування причин зміни тарифу

Статтею 4. Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги. Встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається.

Діючі на сьогоднішній день тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення по КП «Міський водоканал» м.Нова Каховка затверджено рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради Херсонської області від 28.05.2019 року №159 «Про встановлення КП «Міський водоканал» тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) а саме:

Вид послуг Тариф для споживачів, де КП «Міський водоканал» є виконавцем послуг , в т.ч. ПДВ (грн../куб.м)
Централізоване водопостачання 10,79
Централізоване водовідведення 16,61

Потрібно зазначити, що вищезазначеним рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради (від 28.05.2019 року №159) встановлено тарифи на централізоване водовідведення з 1.06.2019 року нижче від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, а саме:

Вид послуг Економічно обґрунтований тариф, грн./куб.м Тариф, затверджений рішенням виконкому Новокаховської міськради від 28.05.2019 року №159 (грн./куб.м) Відсоток зменшення тарифу на централізоване водовідведення
Централізоване водовідведення 22,62 16,61 26,6%

Таким чином, КП «Міський водоканал» недоотримав доходи з 1.06.2019 року до 1.05.2021рік у зв’язку з затвердженням збиткового тарифу на централізоване водовідведення в розмірі 17,3 млн. грн. (з врахуванням відшкодування з місцевого бюджету різниці в тарифах).

Метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня у зв’язку зі зростанням тарифів на енергоносії, цін на реагенти, паливно-мастильні матеріали та ін.

Розрахунки діючих тарифів з відповідними висновками про економічну обґрунтованість витрат на послуги КП «Міський водоканал» було надано до виконавчого комітету Новокаховської ради 20.03.2019 року на розгляд та затвердження, який був затверджено відповідним рішенням виконкому Новокаховської міської ради та введено в дію з 1.06.2019 року.

З часу встановлення тарифів відбулося зростання цін на енергоносії (електроенергію, газ природний, паливно-мастильні матеріали) та інші матеріально-технічні ресурси, що призвело до збільшення фактичної собівартості послуг у порівнянні з врахованою в діючих тарифах КП «Міський водоканал».

Діючі тарифи та плановий тариф на послуги КП «Міський водоканал» було розраховано відповідно до вимог Порядку КМУ № \869 від 1.06.2011 року. КП «Міський водоканал» виконав розрахунок планових тарифів на послуги та отримав висновок про економічну обґрунтованість вищезазначених розрахунків від ТОВ «Будівельна-інвестиційна стратегія» (м.Київ). Розрахунки планових тарифів з висновками було надано до органу місцевого самоврядування.

Зауваження і пропозиції приймаються протягом 14 календарних днів з дня публікації цього повідомлення за адресою: 74900, м.Нова Каховка, вул.Електромашинобудівників, 6; e-mail: mail@nkvod.orq.ua

Адміністрація КП «Міський водоканал»