Повна відповідальність за обстріл цивільних кварталів і загибель мирних мешканців Авдіївки лежить на Росії і її бойовиках – Президент

Президент Петро Порошенко в режимі відеоконференції обговорив з Головою Донецької обласної державної адміністрації Павлом Жебрівським поточну ситуацію у Авдіївці та віддав необхідні доручення для життєзабезпечення міста і відновлення постійного електрозабезпечення. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

«Можна лише уявити як жили у ці дні мешканці Авдіївки: без світла, з обмеженим постачанням тепла, обмеженим постачанням води, бо російська сторона намагалася перетворити їхнє життя на пекло. І лише чітко скоординовані дії мої, українського Уряду, служб, славетних українських військових, які в координації всі разом зробили все можливе для того, щоби не дати Російській Федерації дестабілізувати ситуацію як у Авдіївці, так і по всій лінії фронту», – наголосив Глава держави.

www.president.gov.ua

Президент також наголосив, що росіянам не вдалося представити позицію України як сторони, що порушує режим припинення вогню. «Все відбувається з точністю до навпаки – наш представник у Спеціальному центрі координації і контролю, отримуючи відповідні накази від Міністра оборони, за моїм дорученням, постійно демонстрував готовність для припинення вогню. Хоча б для гуманітарної паузи, для того, щоб відновити забезпечення. Наголошую – не лише у контрольованій українськими військами частині Авдіївки, а припинити той жах, який відбувається зараз у Донецьку з обмеженням постачання світла і води, бо там теж наші громадяни і ми про них також піклуємося», – додав Президент.

Президент підкреслив, що за поточне жорстке загострення ситуації навколо авдіївської промзони, обстріл цивільних кварталів і загибель мирних мешканців, поранення журналістів, загибель українських військових – повна відповідальність лежить на Росії і бойовиках, яких вона підтримує.

«Наголошую на тому, що теза про те, що вона їх не контролює є абсолютно хибною, тому що у кожному підрозділі знаходяться кадрові російські військові, які виконують накази Російської Федерації», – сказав Глава держави та підкреслив, що наступ на позиції українських військ був організований російськими військами і бойовиками, які ними контролюються.

«Українська сторона зробила все можливе для того, щоб відбити ці атаки, які розпочаті наприкінці січня. І весь час наголошує на необхідності припинення вогню. Сьогодні вночі в Авдіївці з системи залпового вогню були обстріляні житлові квартали і пункт роздачі гуманітарної допомоги, загинули мирні мешканці», – сказав Петро Порошенко.

За словами Президента, проросійські бойовики свідомо не дають працювати ремонтним бригадам, які організувала українська сторона. Водночас, він відзначив роботу українського Уряду, в тому числі через реалізацію позицій штабу на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, Віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубко, блискучу роботу українських військових та Державної служби надзвичайних ситуацій.