Повторний випадок сказу на території Маслівки

skazУ місті зафіксований  другий випадок сказу лисиці, відстріляної мисливцями 1 листопада у селі Маслівка  з метою щорічного зондажу природи на сказ.  Перший зареєстрований  1 вересня, коли лисицю, яка забігла у двір, вбила мешканка села Маслівка. В обох випадках постраждалих людей не було.

Про це “НК онлайн” розповідає  завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Херсонський обласний Лабораторний центр МОЗ України»   Л. Папаяні.

За повідомленням ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захво-рювань МОЗ України» епідемічна ситуація зі сказу залишається неблагополуч-ною. За перше півріччя 2016 року захворіло 2 людини у Дніпровській та Рівненській областях. За аналогічний період 2015 року теж було зареєстровано 2 випадки хворих на сказ в Дніпровській і Харківській областях.

По Херсонській області від укусів скаженими тваринами постраждало 34 особи, всім призначене антирабічне лікування.

Спеціалісти нагадують:  сказ – смертельна хвороба. Попередити її можна тільки за допомогою антирабічних щеплень. Сказом в природі хворіють лисиці, вовки, інші хижі дикі тварини – єнотовидна собака, ласка, горностай, борсук, куниця, тхір та інші, а також кажани. З домашніх тварин – коти, собаки, сільськогосподарські тварини. Покуси дикими хижаками та кажанами є одними з найнебезпечніших щодо сказу, а найнебезпечнішою локалізацією покусів будь-якими тваринами є голова, шия, пальці  рук.

Зараження відбувається через покус або ослинення скаженими тваринами (попадання слини на ушкоджену шкіру чи слизові оболонки, механічне занесення слини при подряпині лапою, при обробці туш тварин, контакті з ослиненим посудом, шкурами тварин та інше).

Якщо вас вкусила тварина або відбулося попадання слини на ушкоджену шкіру чи слизові оболонки, промийте ретельно ушкоджене місце проточною водою з милом і зверніться за медичною допомогою. Дуже добре знати всі дані про тварину, яка нанесла покус, щоб можна було встановити за нею ветеринарне спостереження. Якщо це не становить загрози здоров’ю або життю людини, не вбивайте домашню тварину, яка вкусила, аби можна було спостерігати за нею 10 – 14  днів. Якщо за цей період вона не загинула, то на час покусу сказу в неї не було.