Пожежна безпека на ринках

dsnsУ відповідності з НАПБ Б.01.005-2005 на кожен ринок незалежно від площі, у складі проектної документації або окремо, повинна бути розроблена й узгоджена з територіальним органом державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту схема розміщення торгівельних рядів, кіосків, павільйонів, палаток тощо (далі – схема ринку), які розташовані в приміщеннях та на відкритих майданчиках.

Всі об’єкти (окремо розташований ринок або різні кіоски, павільйони, магазини тощо), які розміщені на території ринку, але не внесені до схеми і належать різним власникам, повинні зареєструвати декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки відповідно до Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.06 2013 року № 440.

Для кожного магазину, павільйону, кіоску, палатки, контейнера, камери схову повинна бути розроблена інструкція про заходи пожежної безпеки.

Для ринків повинен бути розроблений відповідний план евакуації з території ринку, а для критих ринків, що мають більше ніж 1 поверх – план евакуації з кожного поверху.

Зберігання товарів повинно здійснюватись з урахуванням умов сумісного зберігання речовин і матеріалів.

Продаж твердих легкозаймистих матеріалів, ЛЗР та ГР (крім харчових продуктів) на ринках повинен здійснюватись у спеціалізованих магазинах І, ІІ ступенів вогнестійкості, обладнаних установками автоматичного пожежогасіння.

Під час проведення фарбувальних, вогневих та будівельно-монтажних робіт на території, у будинках та спорудах ринку повинні дотримуватися вимог Правил пожежної безпеки в Україні.

Територія, торгівельні та інші приміщення ринків повинні постійно утримуватися в чистоті. Сміття, пакувальні матеріали, тара повинні своєчасно видалятися. Проходи, виходи, коридори і тамбури не повинні захаращуватися. Дороги, під’їзди до будинків ринку, пожежних гідрантів та резервуарів (водойм) повинні бути вільними, а в зимовий період – очищатися від снігу та льоду.

На шляхах евакуації та в проходах повинні встановлюватися знаки пожежної безпеки.

На ринку забороняється:

-заправляти автотранспорт пальним;

-розміщувати товари на шляхах евакуації і в проходах;

-захаращувати підходи до засобів пожежогасіння та зв’язку, пристроїв відключення електроенергії, а також замикати на запори, що важко відчиняються зсередини, двері евакуаційних виходів під час роботи ринку;

-улаштовувати на шляхах евакуації та руху відвідувачів пороги, турнікети і забіжні східці;

-зменшувати нормативну ширину шляхів евакуації;

-улаштовувати на сходових клітках приміщення будь-якого призначення;

– застосовувати відкритий вогонь, в тому числі й для освітлення;

-продаж піротехнічних побутових виробів та вибухових засобів;

-продаж пального для транспортних засобів, гасу, мазуту;

-розміщення та продаж балонів з горючими газами;

-продаж вогнепальної, газової зброї, боєприпасів;

-застосовувати саморобні електронагрівальні прилади.

                                                                                                                                                                     Новокаховський МВ ГУ ДСНС України