Позов проти РФ: 71 політв’язень понад 3 тис. сторінок тексту

Позов до Європейського суду з прав людини, який сьогодні подала Україна, стосується 71 політв’язня. Сам позов займає 130 сторінок, ще 3000 сторінок – займають доповнення. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра юстиції – Уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина, передає УНН.

Позов проти РФ: 71 політв’язень понад 3 тис. сторінок тексту“У позові уряд України заявляє про системні порушення з боку Російської Федерації Конвенції про захист прав людини та основних свобод, а саме: ст. 3 (заборона катувань та принижуючого гідність поводження); ст. 5 (особиста свобода); ст. 6 (справедливий суд); ст. 8 (повага до особистого та сімейного життя); ст. 10 (свобода вираження поглядів); ст. 13 (ефективний засіб захисту); ст. 18 (заборона використання дозволених Конвенцією обмежень прав для цілей інших ніж ті, для яких вони були передбачені) щодо своїх громадян, яких Росія переслідує за політичними мотивами”, – повідомив він.

Ліщина додав, що щодо Клиха, Балуха, Куку та Литвинова додатково подані заяви по Правилу 39 щодо надання належного медичного забезпечення та інформації щодо стану здоров’я.