Працівники Служби порятунку 101 спілкувались з новокаховчанами

 

Працівники Служби порятунку 101 провели в Новій Каховці ряд особистих зустрічей з громадянами. Профілактичні бесіди проходили як в різних держустановах міста, так і на дому. Зокрема про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС України у Херсонській області.

У ході місячника пожежної та техногенної безпеки, що проходить на території Херсонської області, працівники Служби порятунку 101 відпрацьовують як державні установи, так і житловий сектор. Такі комплексні профілактичні заходи відбуваються щорічно на початку опалювального сезону, оскільки саме в цей період збільшується кількість пожеж та трагічних випадків.

25 листопада у рамках місячника відбувся відкритий урок з основ безпеки життєдіяльності з учнями 5 класу навчально-виховного комплексу № 2 м. Нова Каховка. Діти уважно слухали представника пожежно-рятувальної служби та зосереджено слідкували за слайдами на екрані, що демонстрували причини та наслідки пожеж. Особливе враження на школярів справив фільм про те, як вогонь за 6 хвилин знищив житлову кімнату. Загалом діти досить добре орієнтувалися в правилах пожежної безпеки, наперебій розказували, як необхідно діяти на випадок  пожежі. Одна учениця навіть поділилася інформацією, що колись і в неї вдома сталось задимлення через те, що мама забула на працюючій плиті сковорідку. На щастя, вогонь не розгорівся, але навіть така пригода завдала родині певних неприємностей.

«Прикро, але саме недотримання правил безпеки життєдіяльності, необережність та халатність – найчастіше призводять до виникнення надзвичайних подій. Тому виховання культури безпечного поводження з дитинства – є добрим підґрунтям для подальшого життя без надзвичайних подій, спричинених власною безвідповідальністю», – зауважила заступник начальника Головного управління ДСНС області Катерина Гаврилова, яка з великим інтересом слідкувала за перебігом уроку.

У цей день представники Служби порятунку побували і в гуртожитках сімейного типу, де перевірили якість дотримання вимог пожежної безпеки мешканцями. Основне зауваження до них – це захаращеність приміщень загального користування. Люди пообіцяли, що все приберуть.

slugba_poryatynky

Разом із представником ЖЕКу рятувальники провідали громадян, які ведуть нестандартний спосіб життя. Наприклад, поспілкувалися із жінкою, яка свою оселю у багатоповерхівці перетворила на справжній смітник, оскільки живе з того, що все знайдене на вулиці несе у житло. Їй наголосили, щоб була обережною, бо достатньо  не загашеного сірника, і весь мотлох у помешканні спалахне.

Всі, з ким спілкувались рятувальники, отримали буклети, пам’ятки та листівки, в яких роз’яснюються правила пожежної безпеки. Основні з них – це: не користуватися саморобними та несправними обігрівачами, не перевантажувати електромережу, не зловживати спиртними напоями та курінням у ліжку.

Слід сподіватися, що такий захід не пройшов повз свідомості і малих, і дорослих, а отримані знання люди вміло використовуватимуть у повсякденні.