Працювати в інтересах виборців

кубаткоШановні новокаховчани! В інтернеті та пресі з’явилося багато інформації про те, що депутати міських рад більше не закріплені за своїми виборчими округами і нині не мають жодного відношення до жителів округу, на якому їх обрали.

Цю неправдиву інформацію поширюють депутати від політичних сил “Совість України”, “Наш Край” і “Укроп”. Запитаєте – чому? На мій погляд, така позиція – це, насамперед, небажання спілкуватися з виборцями округу, які потребують допомоги з життєво важливих питань, про що так завзято говорили у своїх програмах кандидати в депутати зазначених партій. Таке нехтування депутатськими обов’язками говорить про те, що їхні обіцянки – це “пустий дзвін”, який був потрібний, щоб отримати необхідні голоси для обрання у раду.

Депутати від цих партій, керуючись особистими симпатіями, не бажають працювати та спілкуватись з людьми, які не віддали свій голос за дану політичну силу, прямо порушуючи Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” взагалі та зокрема ст.ст. 2, 5, 8, 11, 12. Пропоную вашій увазі деякі витяги з статей цього закону:

 1. Стаття 2. Депутат місцевої ради – представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу
 2. Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов’язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

(Депутат зобов’язаний захищати інтереси свого округу, авт.)

 1. Стаття 5. Дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради
 2. Повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі:

1) його відкликання виборцями у встановленому цим Законом порядку.

(Громадяни округу мають право відкликати свого депутата з причини незадовільної роботи на своєму окрузі, авт.).

 1. Стаття 8. Депутатська етика
 2. Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики:

1) керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано.

(Тобто депутат зобов’язаний керуватись інтересами виборців свого округу, авт.).

 1. Стаття 10. Обов’язки депутата місцевої ради у виборчому окрузі
 2. У виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов’язаний:

1) підтримувати зв’язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями, які висунули його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;

 1. Депутат місцевої ради, який не виправдав довір’я виборців, може бути в будь-який час відкликаний ними у встановленому цим Законом порядку.

(Як бачите, депутат зобов’язаний підтримувати зв’язок зі своїми виборцями та відстоювати їх права. У випадку, якщо він не виправдав довіру виборців, може бути відкликаний у будь-який час, авт.).

 1. Стаття 11. Права депутата місцевої ради у виборчому окрузі
 2. У виборчому окрузі депутат місцевої ради має право:

1) офіційно представляти виборців свого виборчого округу та інтереси територіальної громади в місцевих органах виконавчої влади, відповідних органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності з питань, що належать до відання органів місцевого самоврядування відповідного рівня;

 1. При здійсненні депутатських повноважень депутат місцевої ради має також право:

1) на депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання;

2) на невідкладний прийом;

3) вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку.

 1. Депутат місцевої ради є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу і їм підзвітним. У своїй роботі у виборчому окрузі взаємодіє з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, трудовими колективами, об’єднаннями громадян.

(З цієї статті видно, що депутат офіційно представляє інтереси своїх виборців, має право вимагати усунення порушень законності та встановлення правового порядку. Звичайно ж, депутат міської ради є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу, підзвітний ним, авт.).

 1. Стаття 12. Розгляд депутатом місцевої ради пропозицій, заяв і скарг громадян
 2. Депутат місцевої ради розглядає пропозиції, заяви і скарги громадян, які надійшли до нього, вживає заходів до їх своєчасного, обґрунтованого вирішення; вивчає причини, які породжують скарги громадян, і вносить свої пропозиції щодо їх усунення до органів місцевого самоврядування, до місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій, об’єднань громадян; систематично веде прийом громадян.
 3. Депутат місцевої ради може направляти одержані ним пропозиції, заяви і скарги до відповідних органів, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, об’єднань громадян, якщо вирішення питань належить до їх повноважень, які зобов’язані розглянути їх відповідно до закону і про результати повідомити заявника, а також депутата місцевої ради.
 4. Депутат місцевої ради в межах своїх повноважень здійснює контроль за розглядом відповідними органами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, органами об’єднань громадян надісланих ним пропозицій, заяв, скарг виборців.

(Прямі зобов’язання депутата на своєму окрузі. Іншими словами – треба працювати, авт.).

Інформацію про «свого» обранця ви можете знайти зателефонувавши в організаційний відділ міськради: (05549) 4-55-97, 4-34-90 або завітавши до відділу за адресою: м.Нова Каховка, пр.Дніпровський, 23, каб. 204, 210.

 

Віталій Кубатко, депутат міської ради, фракція «Опозиційний блок»