Працюють на громаду

Так про роботу депутатського корпусу говорить начальник організаційного відділу Новокаховської міської ради Роман Пашкевич. І додає: «Мета у всіх нас одна: жити в гарному, затишному, чистому, розвиненому місті. Я думаю, вона досяжна».

Наша розмова з Романом Вікторовичем про підсумки роботи депутатів, яких було обрано до Новокаховської міської ради 25 жовтня 2020 року.

Нагадаємо: після останніх місцевих виборів минуло майже п’ять місяців. За їхніми результатами було обрано 34 депутати, з яких 23 – вперше стали міськими народними обранцями (дві третини депутатського складу). Перша сесія депутатів нового скликання відбулася 17 листопада 2020 року. В теперішньому депкорпусі працюють представники освіти, медицини, спорту, керівники підприємств, житлово-комунальної сфери, бізнесмени, громадські діячі – тобто майже усіх сфер життєдіяльності Новокаховської ОТГ. Це дає можливість зберігати баланс інтересів громади під час прийняття рішень.

– Одразу відзначу: новообрані депутати почали працювати посередині бюджетного процесу і часу на вивчення всього комплексу питань було обмаль. Однак завдяки спільній роботі міського голови Володимира Коваленка з секретарем міськради Дмитром Васильєвим вдалося скоординувати роботу постійних депутатських комісій так, що бюджет громади разом та 53 програми було вчасно прийнято. У 2021 рік громада увійшла і з бюджетом, і з затвердженими програмами, – почав розмову наш співбесідник.

– Як працює депутат місцевого рівня? З чого складається його робота?

– Ви знаєте, знаковою рисою цього скликання є той факт, що депутати і, відповідно, депутатські комісії працюють постійно, тобто щодня. Зауважу: гроші за це вони не отримують, працюють на громадських засадах. Кожного дня у нас в депутатській кімнаті проходить засідання певної комісії. Питання розглядаються не тільки напередодні сесій, а й у міжсесійний період. Депутати знайомляться з керівниками комунальних підприємств, їхньою роботою, дивляться кошторисну і тендерну документацію, розробляють висновки і пропозиції. На момент нашої розмови відбулося 81 засідання депутатських комісій, що дало змогу провести вісім сесій міської ради, на яких було прийнято 335 рішень, важливих для нашої громади.

– Що конкретно стоїть за цими цифрами?

– Найперше – підтримка міських програм, які скеровані на утримання саме нашої громади, а не якихось конкретних комунальних підприємств. За проголосованими депутатами коштами – освітлення і прибрані вулиці, купівля нових сміттєвозів. Доречно буде сказати, що рішенням останньої 8-ї сесії вони підтримали придбання ще 10 помаранчевих контейнерів для сміття. Від ОСББ і мешканців громади ми постійно отримуємо заявки щодо обладнання такими контейнерами сміттєвих майданчиків в різних районах міста. Також сьогодні комісія з інфраструктурних питань розглянула 10 заявок на ремонт самих майданчиків. Підтримана програма з благоустрою, а це озеленення, нові тротуари, ремонт внутрішньоквартальних проїздів тощо. Для міста важливим є розуміння депутатами роботи диспетчерсько-аварійної служби ЖЕУ. Разом з цим на лікарняне обладнання і ремонти в медичних закладах скеровано 2,5 млн.грн. Результатом схвалення програми капітального будівництва, ремонтів закладів соціальної сфери є реставрація Літнього театру, що почнеться найближчим часом.

Окремо зверну увагу на фінансову підтримку водоканалу. Завдяки їй не підвищується тариф на водопостачання і водовідведення, а вода в нашому місті подається цілодобово. Це відбувається завдяки тому, що комунальному підприємству з міського бюджету відшкодовується різниця в тарифах, бо вартість електроенергії постійно зростає.

А нічне вуличне освітлення, до якого вже всі так звикли?! Воно не тільки є, а завдяки розумним виваженим рішенням збільшується кількість вулиць з оновленою системою освітлення в тих населених пунктах, які приєдналися до нашої громади.

– Про те, що у Веселому нещодавно засвітилися вуличні ліхтарі, нам повідомили мешканці цього села. А як з освітленням у Козацькому?

– За результатами 8-й сесії, під час якої депутати погодили програму розвитку інфраструктури старостинських округів, закладені кошти на роботи з освітлення і у Веселому, і у Козацькому. Ця програма передбачає не тільки це. Наприклад, у Козацькому вперше за 30 років почали чистити свердловини. Ви ж не забувайте, що незабаром початок поливального сезону. Тож питання водозабезпечення населених пунктів теж дуже важливе.

– Розкажіть, будь ласка, про систему «Голос». Коли вона почне працювати?

– Це система електронного поіменного і пофракційного голосування з чіткою ідентифікацією. Її відмінність від тієї, що працює у Верховній Раді, в дистанційності. В сесійній залі депутати будуть мати планшети з відповідним програмним забезпеченням. Саме зараз триває його завантаження. Вже закуплено все обладнання для системи «Голос». І перевага її в тому, що вона буде чітко видавати на екран результати голосування. Для того, щоб вона почала працювати, готуємо відповідні зміни до регламенту, вводимо пункт про поіменне голосування в електронному варіанті. Плануємо на найближчий сесії затвердити ці зміни, і, сподіваюсь, на наступному сесійному засіданні вона запрацює.

– І все ж таки, як це буде відбуватися на практиці?

– Перед початком сесії депутати зареєструються, отримають планшети. І на екрані, що в залі, і в планшетах будуть відображені всі проекти рішень, правки, які вносяться, і чітко регламентовані виступи депутатів. Ви ж знаєте, що деколи на сесію виноситься по 70 або навіть 80 питань, і членам лічильної комісії досить складно підраховувати результати ручного голосування, на це витрачається багато часу. За допомогою системи «Голос» можна робити не тільки швидкий підрахунок голосів, а й фіксацію стенограми ради, вести технічний протокол. Важливо й те, що за межами зали «Голос» не працює, тобто ніхто не зможе проголосувати в коридорі або за когось іншого.

– Як депутати приймають громадян?

– Сьогодні не бачу проблем контакту депутатів з мешканцями міста. Чотири фракції надали графік прийому і відкрили свої приймальні. Ваше видання повідомляло про це. Також відбувається спілкування в телефонному режимі. І ми в оргвідділі надаємо номера телефонів людям, які хочуть звернутися до депутата. І саме завдяки налагодженому контакту бачимо проблеми, які потрібно вирішувати. Найчастіші серед них – благоустрій, ремонти, надання субсидій або пільг, матеріальної допомоги. Звернення від депутатів з’являються і за результатами особистих зустрічей з головами ОСББ. Якщо говорити про результати такої роботи, то, повірте, вони є, тому що більшість депутатів спрямовані на результативну роботу для громади.

Спілкувалася Лариса Голубєва