“Правда про торгівлю людьми”

19 жовтня у Новокаховському приладобудівному технікумі відбувся семінар  у рамках   Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.1На початку заходу начальник відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту  Наталія Таран надала роз’яснення щодо законодавчої бази з питань протидії торгівлі людьми, акцентувала увагу на підвищенні актуальності проблеми в сучасних умовах.
«Основними причинами від’їзду людей за кордон є вкрай складна соціально-економічна ситуація в Україні, низький заробіток більшої частини населення, загальне зниження життєвого рівня населення, слабка матеріальна забезпеченість, нестача робочих місць, безробіття, особливо серед молоді», – зазначила головний спеціаліст відділу Анна Кліщевська.2За офіційними даними Міністерства внутрішніх справ України у 1 півріччі 2015 року встановлено статус 86 особам, які постраждали від торгівлі людьм. Перше місце посідає трудова експлуатація, сексуальне рабство, жебракування, вилучення органів, продаж малолітніх дітей. Також спеціаліст наголосила, що на сьогодні торгівля людьми –– третій вид злочинної діяльності за прибутковістю після торгівлі зброєю та наркотиками. Студентам було запропоновано переглянути короткометражний фільм «Вся правда про торгівлю людьми». Після молодь активно обговорювала почуте й побачене на семінарі.
А для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном було надано наступні рекомендації:
1. Ніколи, нікому у жодному разі, не віддавайте свої ідентифікаційні документи, крім державних службовців. Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів.
2. Обов’язково візьміть з собою копію паспорту громадянина України та закордоного паспорту. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.
3. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім’ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97.
4. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою, обо мовою якою ви доскональноволодієте Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.
5. Якщо Ви вирішили за кордон законно, працювати необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на легітимне працевлаштування.
7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.
8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: паспорт України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.
9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться за допомогою до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.