Правила користування новорічними піротехнічними засобами

Дорогі батьки і діти! Наближаються новорічні свята. Ну, а які свята без феєрверків? Слово «піротехніка» походить від грецьких слів: «бенкет» – вогонь і «техне» – мистецтво, вміння. Мистецтво «створення» вогню і управління ним виникло в далекій давнині. В наші дні феєрверки стають невід’ємною частиною розваг, які влаштовуються з нагоди будь-яких урочистих подій.

Часто ми не приділяємо належної уваги елементарним правилам безпеки при поводженні з піротехнікою. Найчастішою травмою, одержуваної при використанні петард, хлопавок і бенгальських вогнів, є опіки.

На ринку в основному представлена піротехніка 1-3 класу, побутова. Взагалі існує 5 класів піротехніки:
– петарди – сама найпростіша. Вони найдешевші і найпростіші в «експлуатації». Але це не означає, що запалюючи їх можна зовсім забути про безпеку, розслабитися і отримувати задоволення. феєрверки бувають різні – літаючі, що ковзають по землі, що вибухають. Ну хіба що брейк-данс не танцюють в повітрі … хоча …
– ракети зазвичай кріпяться на паличці – стабілізаторі польоту, який надає їй напрямок, щоб летіла строго вертикально. Буває, ставлять ракету на нерівну крижану поверхню, при першому ж пострілі вона скочується і починає стріляти по глядачах, а то і ненароком залетить до кого-небудь на балкон або в вікно. У кращому випадку це закінчиться істеричною лайкою навколишніх жителів, в гіршому може привести до пожежі. Щоб цього уникнути, ракету потрібно ставити на абсолютно рівну утоптану поверхню і ще присипати снігом з боків – для надійності.
– фестивальні кулі – чудова річ. Напевно, доводилося бачити яскраві, схожі на великі яблука, що спалахують на небі кульки. Виглядає набагато святково, ніж запуск звичайних ракет.
– батареї салютів – самий шик. Це поодинокі салюти, зібрані у велику батарею. Залпи лунають один за іншим, не даючи глядачам навіть поплескати занесеними снігом віями. І це «шоу» вже ближче до того, що «показують» на День Перемоги справжні професіонали.

Щоб уникнути небезпечних ситуацій і не затьмарити собі свято, інспекція у справах захисту прав споживачів нагадує батькам та дітям прості правила безпеки при поводженні з піротехнікою:
– не можна носити піротехнічні вироби в кишенях;
– не можна спалювати піротехніку в багатті;
– не можна розбирати піротехнічні вироби та піддавати їх механічним впливам;
– не допускайте відкритого вогню в приміщенні, де зберігається піротехніка;
– розташовуйте піротехніку далеко від нагрівальних приладів;
– пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вогкості, і це може відбитися на їх роботі;
– будь-яку піротехніку треба запалювати на відстані витягнутої руки.

Бенгальські вогні, як і будь-яка піротехніка, є вогненебезпечними. Застосовувати бенгальські вогні треба тільки після ретельного огляду на предмет пошкоджень та ознайомлення з інструкцією. Незважаючи на буденність, бенгальський вогонь дуже красивий (а головне доступний) феєрверк. Використовувати бенгальську свічку рекомендується, тримаючи в руці за вільну від піротехнічного складу частину. Кут нахилу повинен бути 30-45 градусів.

А кольорові бенгальські свічки слід застосовувати тільки на відкритому повітрі, поза приміщеннями, тому що в складі піротехнічного засобу, використовуваного при їх виготовленні, присутні агресивні окислювачі, що виділяються продуктами горіння.

Сподіваємося, що дотримання цих нескладних правил дозволить вам уникнути неприємностей в новорічні свята і зробить їх щасливими і радісними.

Нагадуємо: в разі виникнення пожежі, необхідно терміново дзвонити в службу порятунку за телефоном “101” або “112”.

З наступаючим Новим роком! Бережіть себе і своїх близьких!

Інспекція у справах захисту прав споживачів