Право внутрішньо переміщених осіб на отримання дублікату трудової книжки за новим місцем роботи

trydova

Трудове законодавство встановлює єдині вимоги щодо порядку укладення трудового договору. Зокрема, передбачено, що при укладенні трудового договору роботодавець має право вимагати від особи, що наймається на роботу трудову книжку та документ, що посвідчує особу.

Відповідно до п. 1.3 глави 1 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 при влаштуванні на роботу працівники зобов’язані подавати трудову книжку.

Як же бути громадянам, які працювали і звільнилися з роботи (припинили роботу) і переїхали із зони проведення АТО та не отримали трудову книжку в разі влаштування на роботу на нових місцях?

Наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства юстиції України від 06.10.2014 № 720/1642/5 внесено зміни до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників. Зокрема, главу 5 Інструкції доповнено п. 5.6, яким визначено, що дублікат трудової книжки також може бути виданий за новим місцем роботи у зв’язку з відсутністю доступу до трудової книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник.

Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при Службі безпеки України про проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник, що надається в довільній формі.

У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: «Дублікат анульовано», посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника та дублікат повертається його власнику».

Стаття підготовлено спільно Управлінням праці та соціального захисту населення з Територіальною державною інспекцією з питань праці.