Православні та греко-католики святкують Благовіщення

1410256673_koli-bude-blagovschennya-presvyatoyi-bogorodicХристияни східного обряду сьогодні святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з головних свят у православному календарі, – повідомляє “Укрінформ”

Президент Петро Порошенко привітав українців зі святом Благовіщення. “Сердечно вітаю зі святом Благовіщення. Миру, щастя та радості кожній українській родині!”, – написав він на своїй сторінці у Фейсбук.

Це свято відзначається ще з ІV століття і присвячене події, що описана в Євангелії апостолом Лукою. Архангел Гавриїл сповістив Діві Марії про майбутнє народження нею Ісуса Христа – Сина Божого і Спасителя світу. Слова архангела були першою благою вістю не лише для Діви Марії, а й для всього людства після його гріхопадіння, тобто від часів Адама і Єви.

Церква навчає, що Пресвята Марія не просто дізналася, що у неї буде дитя, а й дала на це згоду, і саме в момент промовляння нею слів: «Я раба Господня, хай буде мені по слову Твоєму» і відбулося чудо непорочного зачаття.

На Благовіщення тим, хто поститься, дозволяється їсти рибу. Люди несли цього дня до храму насіння, щоб освятити його для майбутнього садіння, бо вважалося, що на Благовіщення Бог землю благословляє.

В Україні споконвіку на Благовіщення збиралися сільські громади на віча, під час яких вирішували, хто й коли оброблятиме ниви вдовам і сиротам. А ще існував звичай: першу весняну оранку починали в тих родинах, де не було господаря. Виконували цю нагальну працю за допомогою толоки, тобто колективно і без оплати.

А ще цього дня існував звичай випускати з кліток пташок.