Православні та греко-католики відзначають Вербну неділю

1365244093_verbna-nedilya-2Сьогодні, 5 квітня,   православні християни і греко-католики святкують Вербну неділю, або Вхід Господній в Єрусалим. Релігійне свято відзначається в пам’ять про день в житті Христа, коли він в’їхав до Єрусалиму, і все місто вийшло йому назустріч, – пише видання ZN,UA.

Як сказано в Євангелії, люди встеляли його шлях пальмовими гілками і вітали вигуками “Осанна!”, як зазвичай зверталися тільки до царя. Причиною тріумфування було диво, яке зробив напередодні Ісус, воскресивши Лазаря і довівши тим самим своє право називатися Сином Божим. За традицією, в це свято віруючі України несуть в церкви для освячення гілки розпустилася верби.  В цей же день католики західної традиції святкують Великдень. Їх сьогодні привітав Президент України на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

.

Православні ж та греко-католицькі християни святкуватимуть  Пасху вже наступної неділі.

До речі, як свідчать різноманітні джерела, вербі здавна приписували магічні властивості — захист від злих духів і всіляких бід; нею лікували головний біль, пропасницю, ревматизм, шлункові захворювання тощо. Сенс поклоніння вербі полягає в тому, що здорове квітуче дерево повинно ніби передати здоров’я, силу та красу людині або тварині.