Православні відзначають день пам’яті апостола Андрія Первозванного

Апостола Андрія називають Первозванним, тому що він першим з усіх апостолів пішов за Спасителем.

Результат пошуку зображень за запитом "день пам'яті апостола Андрія Первозванного"

Після П’ятидесятниці, коли Дух Святий зійшов на апостолів, Андрій, відповідно до жеребком йому, вирушив проповідувати Євангеліє в країни вздовж узбережжя Чорного моря.

Згідно з Переказами, проповідуючи на землях Київської Русі, на місці, де потім був заснований Київ, на горі, апостол Андрій поставив хрест і сказав: «Бачите гори ся? Яко на сих горах засяє благодать Божа, мати град великий бути і церкви многи Бог въздвигнути мати». Про відвідини апостолом Андрієм Первозванним Русі сказано в «Слові о законі і благодаті» митрополита Іларіона і в «Повісті тимчасових років».

Потім апостол повернувся в Грецію, в місто Патрос (Патра), де багатьох зцілив. Місцевий правитель засудив апостола Андрія до розп’яття на хресті. Святий не побоявся майбутніх страждань і став проповідувати про значення хресних страждань Ісуса Христа. Його вчення назвали божевільним і розпорядилися розіп’яти так, щоб він страждав як можна довше.

Апостола розіп’яли на Х-подібному хресті, але не вбивали цвяхів у руки і ноги, щоб він довше залишався живий. Перебуваючи на хресті, Андрій Первозванний невпинно молився. Перед його смертю неземної світло осяяло хрест. Це сталося приблизно 62 року після Різдва Христового.

Пізніше на місці розп’яття святого апостола був споруджений собор в його честь. В ньому зберігається хрест, на якому розіп’яли апостола Андрія.

Апостол Андрій Первозваний вважається покровителем рибалок, і всіх, чия робота пов’язана з морем, а також перекладачів і вчителів іноземних мов.

Джерело: http://objectiv.tv