Правова допомога та шлюб за добу

Минулого понеділка, 17 жовтня, з одноденним робочим візитом Херсонщину відвідав заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.img_8582Завітав він і до Нової Каховки, перш за все, аби ознайомитися з роботою нещодавно створеного бюро безоплатної правової допомоги.

Разом з начальником Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтином Хутковським та директором регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мариною Єлисєєвою заступник міністра поспілкувався з керівництвом і працівниками установи, з представниками аналогічних бюро із сусідніх районів. На зустрічі був присутній перший заступник міського голови Леонід Чурсинов. Чисельні питання гостю задавали місцеві студенти – майбутні юристи, викладачі, нотаріуси, журналісти та інші. Сергій Ігорович висловив свої думки з приводу функціонування нової структури – центрів надання безоплатної правової допомоги, щодо адвокатської монополії та ряду інших актуальних питань.

На думку Сергія Петухова, бюро правової допомоги – це важливий соціальний проект уряду, який дає можливість громадянам реалізувати право на юридичний захист, а державі виконати обов’язок: захистити людину незалежно від її матеріального становища і статусу. «В принципі, це позитивна система. Вона нова, а тому – не має старого бюрократичного багажу, – підкреслив Сергій Ігорович. – Працівники не є державними службовцями, не «заковані» системою, до якої звикли в усіх владних коридорах. Система, як на мене, спланована добре. Є два моменти, які визначать її подальший успіх. По-перше, це кадрове питання. Конкретні кваліфіковані фахівці, які прийдуть працювати в кожному районі. Адже звідкись мають взятися фахівці і у віддалених районних центрах. А це не так просто. Якщо їх не буде, або вони не матимуть стимулу працювати, то, звісно, система дасть збій. Є такі населені пункти, де юристів просто немає, де заявки на вакансії ніхто навіть не подав. І це проблема. Другий момент – гроші. Система потребує належного фінансування. Ті, хто працюють, мають отримувати достойні зарплати. Плюс – необхідні кошти для участі в тренінгах, семінарах, для підвищення кваліфікації фахівців. Наразі більшість із цього реалізується, переважно, за донорські кошти. Та сподіватимемось на краще. Чую багато схвальних відгуків від людей, тож думаю, що це гарний початок».

Нагадаємо, Новокаховське бюро безоплатної правової допомоги розпочало роботу 1 вересня. У штаті установи поки що два працівника. За цей період у бюро, за словами заступника керівника бюро Івана Гладишенка, первинну правову допомогу отримали 223 людини. Найактуальніші питання, з якими звертаються мешканці, стосуються оформлення пенсій, субсидій, кредитів, розподілу спільного майна, спадщини. Якщо ви потребуєте правової допомоги, її ви можете отримати за адресою: вул.Французька, 5. Графік роботи: понеділок – п’ятниця, з 9.00до 18.00, без перерви. Телефон: (05549)3-50-70.

З Нової Каховки заступник міністра вирушив до обласного центру, де в урочистій обстановці було здійснено запуск пілотного проекту Мін’юсту «Шлюб за добу». Сергій Петухов привітав перші три пари, які скористалися новою послугою. За його словами, запуск цього пілоту саме у Херсоні є дуже важливим, оскільки створює комфортні умови для реєстрації шлюбу жителів окупованого регіону, які не можуть реалізувати це право за місцем свого проживання. Віднині їм більше не потрібно кілька разів перетинати кордон, щоб узаконити відносини.

Також того дня Сергій Петухов та Костянтин Хутковський провели зустріч з викладачами та студентами юридичного факультету Херсонського державного університету, в ході якої розповів про реформи, які провело Міністерство юстиції України, суть судової реформи та децентралізації.