Правове виховання для дошкільнят

Розвиток правової свідомості особистості – це довгий, складний і суперечливий процес, що триває практично все життя людини. У дошкільні роки найбільш активно формуються погляди, життєві позиції. І від того, яке розуміння права і ставлення до нього виробляється в цей період, багато в чому залежить і подальша поведінка людини у правовій сфері.

7 грудня 2016 року в ДНЗ я/с №1 «Дюймовочка» відбувся захід « Дитинство починається з любові» , приурочений Дню правової освіти. Організаторами свята виступили завідувач ясел-садка Матвієнко І.Л., вихователь-методист Стуканова О.В..

Підготовку і проведення здійснював колектив педагогічних працівників у складі музичних керівників Горовенко І.О., Яржемської К.М., інструктора з фізичного виховання Чорного С.С., вихователів Загурської Н.О., Кухар-Онишко В.Г., Гітіної І.Ю., Ракоча Т.О. .

Через світ казок і театру малюки закріпили свої знання про права дитини, оцінювали стилі поведінки, відрізняли жорстоке поводження з дітьми від гуманного й засуджували його, закріпили уявлення про здоровий спосіб життя та розуміння необхідності зберегти здоров’я.

Незабутню атмосферу свята створили чудові декорації, костюми, над розробленням яких працювали спільно творчі педагоги закладу, батьки та безпосередньо, самі учасники розваги – діти.

День правового виховання в усіх групах проводився із залученням дітей до різних форм роботи: заняття, ігрова діяльність, театралізована діяльність, читання художніх творів, моделювання ситуацій та їх розв’язання. Були проведені підсумкові тематичні заняття з основ правового виховання дітей.

Правове виховання дитини варто починати змалечку, переконані в  дошкільному навчальному закладі.

Якщо кожна людина змалечку засвоїть, що вона є людиною, особистістю, що вона має людські права, честь і гідність, може вільно висловлювати свої думки, тільки тоді вона зможе впливати на перебіг подій у суспільстві і брати участь у побудові  незалежної демократичної правової держави.
Вихователь-методист Стуканова О.В.