Правовий семінар у школі №3

Проблеми соціального виховання обговорювали 3 березня в ЗОШ №3 під час правового семінару. До участі в його проведенні долучилися працівники управління юстиції та сектору кримінальної міліції у справах дітей. Визначити роль і місце соціального виховання в житті людини можна лише порівнюючи його з такими процесами, як розвиток і соціалізація. 1   Розвиток дитини, а саме перетворення її в соціальну істоту – особистість, відбувається під впливом природного і соціального середовища, а спеціальна цілеспрямована діяльність формує в дитині певні якості особистості. Людина в якійсь мірі впливає на середовище, змінює його, але одночасно і середовище впливає на людину, пред’являючи їй свої вимоги. Оточення може приймати людину, її вчинки, а може і відкидати, ставитися до неї неприязно. Навчити дитину адаптуватися до цього середовища, перейняти на себе соціальні ролі й покликане соціальне виховання. 3Сьогодні в складний час економічних та політичних трансформацій важливо правильно скоригувати процес соціалізації підростаючого покоління. Однією з важливих проблем на сучасному етапі соціального виховання є зниження виховного потенціалу сім’ї. Адже суспільні перетворення призвели до того, що економічно-соціальний стан більшості сімей значно знизився. Ці зміни моментально позначилися на житті сьогоднішнього покоління, але в першу чергу негативний вплив відчувається на сім’ї дитини. Більшість людей не змогли внутрішньо пристосуватися до нових реалій і сформувати механізми захисту. Це головна причина хаотизації життя безлічі сімей, і руйнування в них моральних та етичних норм сімейних традицій. Це негативно позначається на ступені впливу сім’ї у питаннях виховання, а також її ролі в первісної соціалізації дитини. Сучасні діти не розглядають сім’ю як неминучу стадію суспільного життя людини, а більше дивляться на неї, як на ще один соціальний інститут. Тому правильне і продумане поводження з дитиною, вирішить багато проблем виховання дітей.
Іншою, не менш актуальною проблемою соціального виховання, педагоги вбачають у підвищенні злочинності, особливо підліткової. Поширення негативних явищ у середовищі неповнолітніх, зокрема: домінування кримінальної субкультури, вживання алкоголю, тютюну, наркотичних речовин, лібералізація статевої моралі, зниження віку «сексуального дебюту» викликає занепокоєння всього суспільства. Оперуповноважена сектору кримінальної міліції у справах дітей Ющенко Л.М. виступила перед педколективом, повідомивши про проблеми, якими займається її відділ, та наголосила про співпрацю щодо профілактики злочинності та насильства у сім’ях.
Друга частина семінару була присвячена темі соціального партнерства школи та громадських організацій, пошуку шляхів вирішення проблем соціального виховання. 24

Галина Фірсова, заступник директора з ВР