Презентація: незабаром у деяких школах Нової Каховки з’являться преси для пластикових пляшок

16 лютого в картинній галереї ім.А.Гавдзинського відбулося підведення підсумків виставки-конкурсу «Відходам друге життя», в якій брали участь вчителі і учні та студенти міських навчальних закладів.

Нагадаємо: виставку було організовано Новокаховською міською екологічною громадською організацією «Мама-86-Нова Каховка» в рамках міжнародного проекту «Чистіші річки – чистіші моря» (CROKUS). Молодь виготовила різні поробки з пластику, картону, ганчір’я’я та навіть риб’ячих кісток та представила макет практичної роботи із сортування сміття.

Отже під час вручення дипломів і подарунків голова НМЕГО «Мама-86-Нова Каховка» Таїсія Козак подякували педагогам за серйозну роботу і підтримку, які стали своєрідним стартом проекту. В подальшому таки виставки стануть постійними. У подарунок діти і вчителі отримали абонементи в картинну галерею і екологічні полотняні сумки, які потрібно використовувати замість целофанових пакетів. Їхнє виготовлення відбулося завдяки спонсорській допомозі директора ТОВ «Агробізнес» Данила Репілевського. На сумках зображено логотип проекту «Чистіші річки – чистіші моря» й логотип спонсора.

– Останнім часом серед молоді вислів «Ти все ще ходиш з пакетом» став мемом. Чимало жартів на цю тему можна знайти у соціальних мережах. Насправді, такі екологічні сумки дуже зручні. Їх можна прати, складати. І від цього вони не псуються. Проте головним меседжем такого подарунку для дитини є інформація і формування екологічної поведінки людини в сучасному світі, – повідомила спеціаліст з підвищення освітництва і нарощування потенціалу Світлана Кухарик.

Після нагородження Т.Козак продемонструвала присутнім ручний прес для пресування пластикових пляшок. «Для чого робиться? Щоб зменшити пляшку майже у три рази і в такому вигляді віддати на вторинну переробку. Тобто так зручніше транспортувати пластикові пляшки», – пояснила еколог.

Планується передати такі ручні преси (їх можна навіть прикріпити до стінки) в кілька шкіл або технікумів, щоб діти і студенти привчалися поводитися з відходами і мали практичні навички. Та й технічним працівникам буде легше і зручніше прибирати приміщення від пляшок від води або соку.

Під час цієї зустрічі екологи обговорили план заходів, які можна буде проводити з дітьми влітку. Особливо їхня увага буде прикута до узбережжя річок та місць відпочинку біля води.