Президент підписав зміни до законодавчих актів щодо впровадження ID карток

ПрезидентСанкціїПрезидент Петро Порошенко підписав Закон №1474-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України». Закон був прийнятий Верховною Радою України 14 липня 2016 року.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Законом уточнюється перелік документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначається правовий статус окремих категорій осіб. Прийняття акту передбачає внесення змін до чинних урядових та відомчих актів.

Законом вносяться зміни до Законів України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».

Реалізація положень Закону дозволить усунути правові прогалини в законодавстві та привести Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» у відповідність до діючого законодавства.

Додаткову інформацію про запровадження ID карток згідно із зазначеними змінами надала реформаторка Яніка Мєріло.

Зокрема, на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook пані Мєріло написала: “Вітаю!
Президент підписав законопроект 3224. Відтепер це закон 1474 і на ІД-картці буде електронний цифровий підпис з доступом до електронних послуг, що постійно запускаються. Нові картки можна отримати вже з 1 жовтня.

Боротьба була важка, але результат буде відчутним для всіх нас.

Дякую 226 депутатам, котрі проголосували в другому читанні. Спікеру Андрію Парубію, який дуже підтримав. Драйверу Alexandr Danchenko, Maxim Sokolyuk і Roman Semenukha і всім, хто майже впродовж року боролись.”