Президент посмертно нагородив героя АТО з Нової Каховки

Президент України Петро Порошенко нагородив Орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) солдата Романа Гавриленка – гранатометника мотопіхотного відділення 58-ї окремої мотопіхотної бригади оперативного командування “Північ” Сухопутних військ ЗСУ. Про це глава держави повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Роман народився у місті Марганець (Дніпропетровщина). Згодом переїхав з родиною до Нової Каховки, де закінчив 10-ту школу та СПТУ №7 за спеціальністю “газоелектрозварювальник”. Пізніше служив інструктором з фізичної підготовки у ВМС в місті Севастополь . В червні 2015 року був призваний Новокаховським військкоматом до війська, служив у 13-му батальйоні 58-ї мотопіхотної бригади оперативного командування “Північ”. Виконував бойові завдання в районі Авдіївської промзони.

“28 травня 2016 року, виконуючи бойове завдання на спостережному посту «Умань», виявивши диверсійно-розвідувальну групу російсько-терористичних військ, солдат Гавриленко вступив у бій з ворогом. В нерівному бою з противником Роман загинув. Завдяки його сміливості, бойовій майстерності було зірвано подальше просування терористів вглиб позицій батальйону,” – розповів Президент про подвиг нашого земляка.

Романа Гавриленка поховали у Новій Каховці 31 травня.

Окрім того Орденом Богдана Хмельницького нагороджено молодшого лейтенанта Сергія Галаша – командира розвідувальної роти 54-го окремого розвідбату оперативного командування “Північ”. Також Орденом «За мужність» нагороджено старшого солдата Романа Малишевського – водія протитанково-кулеметного відділення 59-ї окремої мотопіхотної бригади Оперативного командування “Південь” Сухопутних військ ЗСУ. Дякувати Богу ворожа куля оминула хлопців і вони продовжили службу в лавах українського війська.

“За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обв’язку орденами та медалями нагороджено 61 військовослужбовця, серед них 17 – посмертно,” – повідомив Петро Порошенко.