Президент прокоментував звільнення з-під варти прикордонника Колмогорова

Вчора, 6 листопада Вищий спецсуд з розгляду кримінальних і цивільних справ відправив на перегляд справу прикордонника Сергія Колмогорова, раніше засудженого до 13 років ув’язнення за вбивство людини під час чергування на посту. Також суд постановив звільнити Колмогорова з-під варти. 

У 2014 році на околиці Маріуполя Сергій Колмогоров ніс службу на блокпості. Під час патрулювання військові помітили авто, власник якого світлом фар подавав невідомі сигнали (за припущенням  – противнику). Прикордонники отримали наказ затримати автомобіль, однак водій почав тікати. Прикордонники робили попереджувальні постріли в повітря, однак машина не спинилась. Чергові мусили  відкрити вогонь по автомобілю. В наслідок стрілянини загинула жінка-пасажир – 30-літня мешканка Донецька.

15 листопада 2016 року Приморський райсуд Маріуполя засудив до 13 років в’язниці прикордонника Колмогорова, що викликало обурення у активної громадськості, а також протест зі сторони прикордонників. Службове розслідування показало, що Колмогоров застосував зброю правомірно.

Також вважається, що по машині стріляли одразу 9 прикордонників, адже авто летіло просто на них.

Новину про звільнення Колмогорова на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook прокоментував президент України.

Зокрема, Петро Порошенко написав: “Як Верховний Головнокомандувач вболівав і вболіваю за долю Сергія Колмогорова. Добре, що суд прийняв рішення про перегляд його справи з урахуванням всіх її складних обставин.

Війна – це суворий час, і не ми її розпочинали, і кожна втрата нам болить. Іноді й сама Вітчизна має брати під захист своїх захисників.”