Президент провів телефонні розмови з Меркель, Туском і Дудою

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Федеральним Канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Про це йдеться на сайті Глави держави.

Петро Порошенко проінформував про брутальний акт агресії Росії проти України в акваторії Керченської протоки та дії України у відповідь, в тому числі запровадження режиму воєнного стану.

Ангела Меркель висловила занепокоєння ескалацією російської агресії із застосуванням зброї і повідомила, що робитиме все для деескалації.

Глава Української держави заявив про неприйнятність агресивних дій Росії і закликав міжнародну спільноту посилити тиск на Росію задля негайного звільнення українських моряків та кораблів.

Співрозмовники скоординували дії щодо підготовки до Європейської Ради, яка відбудеться в Брюсселі у грудні.

Також було домовлено продовжити українсько-німецькі консультації для вирішення ситуації.

Окрім того, Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском.

Глава Української держави проінформував щодо агресії Росії проти України в акваторії Керченської протоки.

Усі дії щодо українських моряків та кораблів було названо брутальним порушенням норм міжнародного права і, зокрема Будапештського меморандуму.

Дональд Туск висловив занепокоєння через агресивні дії Росії та ескалації ситуації і оголосив про повну підтримку України.

Президент Європейської Ради запевнив, що зробить усе можливе для консолідації позиції країн Європейського Союзу на підтримку України у її відсічі російській агресії та щодо продовження політики санкцій.

Співрозмовники домовилися продовжити контакти на найвищому рівні.

Також Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Президент України поінформував про брутальний акт агресії Росії проти України в акваторії Керченської протоки та дії України у відповідь, включно із запровадженням режиму воєнного стану.

Президент Польщі висловив підтримку Україні та її діям.

Співрозмовники скоординували подальші кроки у зв’язку з російською загрозою.

Порошенко і Дуда також закликали ЄС посилити санкційний тиск на Росію та винести це питання на засідання Європейської Ради.