Президент України привітав громадян з 70-ю річницею визволення України від фашистських загарбників

“Дорогі співвітчизники, вітаю з 70-ю річницею визволення України від фашистських загарбників.
Рівно 70 років тому наші діди й прадіди звільнили Україну від фашистських загарбників,” – написав Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Президент наголосив на визначальній ролі України та українців у Другій світовій: “Саме тут, на нашій землі, значною мірою визначалася подальша доля світу. У розпал глобального протистояння на території України воюючі сторони провели майже половину всіх стратегічних оборонних і наступальних операцій. Тут було розгромлено більше 60 відсотків сухопутних сил Вермахту. Понад 9 мільйонів вихідців з України стали на бій з ворогом у складі Червоної армії. Ще мільйони українців воювали з нацистами та їх союзниками у складі УПА, у лавах радянських партизанських з’єднань, в рядах Війська Польського, американської, австралійської, британської, канадської армій, загонах французького, югославського та словацького опору.

Внесок українців у справу визволення народів Європи від нацизму та спільну перемогу у Другій світовій війні — беззаперечний. Навіть не будучи незалежною державою, Україна де-факто виявилася важливим учасником Антигітлерівської коаліції і заслужено стала країною-співзасновницею ООН.”

Петро Порошенко також звернувся до учасників АТО та назвав війну на Сході Вітчизняною війною 2014 року: “Дорогі учасники АТО!
Ви онуки, правнуки та праправнуки тих, хто боронив країну 70 років тому.
Ви гідні нащадки своїх відважних пращурів.
Вся Україна низько вклоняється вам за щоденний подвиг, за мужність та героїзм, з якими ви захищаєте Україну від бойовиків та інтервентів.
Я твердо вірю в нашу перемогу у Вітчизняній війні 2014 року, в те, що мій політико-дипломатичний план спрацює і принесе мир на Донбас і всій Україні.
Народ, який пам’ятає звитяги своїх предків — незборимий.
Кожен, хто у минулому захищав рідну землю, кожен, хто боронить її нині, має бути вшанований суспільством.
Слава Україні!