Президент України ветував закон про роздержавлення друкованих ЗМІ

ПорошенкоПетро Порошенко наклав вето на закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» і направив свої пропозиції до парламенту.

Про це, зокрема, повідомляється на сайті Верховної Ради України. У пропозиціях до закону, поданих до Парламенту 21 грудня, Глава держави пояснює, що не може підписати Закон, адже він “не передбачає зобов’язання реформованих державних і комунальних друкованих засобів масової інформації щодо збереження мови видання.”

Президент зауважив: “За такого підходу є ризик зменшення кількості видань державною мовою. В умовах інформаційної агресії питання захисту мовно-інформаційного простору України набуває особливого значення.”

Петро Порошенко нагадав: “Відповідно до Конституції України держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України; в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин України; держава сприяє розвиткові мовної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України (частини друга і третя статті 10, стаття 11).

Наголошую, що державна мовна політика має базуватися саме на таких засадах, тому вважаю за необхідне під час реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації забезпечувати їх видання українською мовою та мовами національних меншин України.”