Президент запропонував ВР розглянути введення воєнного стану: права і свободи населення не обмежуватимуться

За результатами засідання РНБО Парламенту запропоновано розглянути рішення про введення воєнного стану. При цьому Президент України наполягає на тому, аби рішення було прийняте вже сьогодні, 26 листопада.

www.president.gov.ua

За словами Глави держави, оголошення воєнного стану не означатиме термінової мобілізації та обмеження конституційних прав і свобод населення.

“Рішення не передбачає негайної мобілізації. Але буде проведена відповідна робота з резервом першої черги. І я звертаюся до вас, шановні ветерани, бути напоготові. Ми маємо в найкоротший термін забезпечити всі необхідні заходи для того, щоб зупинити ворога і захистити нашу державу.

Я хотів би звернутися до народних депутатів – завтра прибути в Київ на надзвичайне засідання Верховної Ради для того, щоб ми провели в закритому режимі обговорення проекту і відповідального прийняття необхідного рішення для забезпечення оборони держави.

Окремо ще хочу наголосити, що рішення не буде передбачати обмеження конституційних прав і свобод громадян. Це надзвичайно важливо,” – заявив Президент.

Разом з тим, Петро Порошенко попросив журналістів займати відповідну позицію і дуже серйозно сприймали ті загрози, які виникли впродовж останніх двох днів.

Глава держави наголосив: “Застосування зброї зі боку Російської Федерації, атака українських кораблів була неспровокованою. Це була звичайна операція з переміщення кораблів до пунктів дислокації – Маріуполь і Бердянськ. Вони не мали ніякої особливої зброї, крім штатної, ніяких особливих завдань.”

 

Пізніше радник Міністра оборони України Юрій Бірюков на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook пояснив: “Правовий режим воєнного стану передбачає різні обмеження. Там 24 пункти. Так ось, при ухваленні рішення про введення ВС, окремо прописується які з цих 24 пунктів будуть застосовані. І ніяких обмежень свободи слова або скасування проведення виборів – НЕ планується.

 

Раніше сайт NK-Онлайн повідомляв, що російські війська в Керченській протоці застосували зброю на ураження проти українських катерів.

Пізніше стало відомо, що кількість поранених українських військових зросла до шести.

В Києві відбулося екстрене засідання РНБО.