Причини затримки оформлення закордонних паспортів

383938895Державна міграційна служба України повідомляє, що оформлення та випуск паспортів громадянина України для виїзду за кордон проводиться в повному обсязі.

З початку нинішнього року підрозділами міграційної служби прийнято понад 662 тисячі заяв-анкет громадян для оформлення закордонних паспортів. Разом з тим, за цей період ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» виготовив лише близько 420 тис. бланків цих документів. Тобто, черга оформлених та підготовлених до персоналізації вищезгаданим підприємством паспортів для виїзду за кордон складає майже 150 тисяч, з них понад 100 тис. – документи, встановлений законодавством строк видачі яких вже минув.

При цьому територіальними органами та підрозділами ДМС щоденно приймається від 6 до 10 тис. нових заяв-анкет, а добова потужність працюючої на сьогоднішній день автоматизованої лінії лазерної персоналізації поліграфічного комбінату «Україна» – близько 4,5 тис. документів, до того ж в квітні на підприємстві виникла технічні ускладнення – вийшла з ладу одна з ліній лазерного гравіювання.

Таким чином міграційна служба не мала можливості забезпечити гарантії видачі громадянам України для виїзду за кордон у встановлені законодавством строки. Нині на ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» повністю усунуто технічні ускладнення, виготовлення документів відновлено, що в повній мірі забезпечуватиме виконання заяв громадян на оформлення паспортів.

Управління міграційної служби Херсонщини тримає на постійному контролі питання виготовлення закордонних паспортів, терміни видачі яких порушено, та вживає заходи для врегулювання проблеми найближчим часом.

Перевірити інформацію щодо наявності закордонного паспорта можна у підрозділах міграційної служби, в якому оформлювалися документи