Прихована політична агітація на вулицях Нової Каховки

Як учора, в так званий “день тиші”, так і сьогодні, безпосередньо в день виборів, на вулицях Нової Каховки можна зустріти немало прихованої політичної реклами. Навіть якщо в цих рекламах не вказані прізвища кандидатів чи назви політичних сил, проте в їх дизайні можна легко впізнати стилістику окремих політсил.

Ось кілька прикладів таких двозначних реклам на вулицях міста:

2 1

Стилістика та рекламні гасла майже не лишають сумнівів, за кого агітують ці плакати (раптом якщо хтось з читачів не впізнав, то це реклами «Нашого краю» та «Сили людей»).

Але перше місце за найоригінальніше рішення, як пропіарити кандидата та обійти Закон, можна сміливо присудити кандидату від партії «Наш край» Арнаут Володимиру, якого «друзі та колеги» вітають з Днем народження в кольорах партії.

3

Таким чином політичні гравці міста намагаються обійти заборону на політичну рекламу, яка діє за добу та в день виборів, про що чітко прописано в Законі «Про місцеві вибори». Так, відповідно до ч. 2 ст. 54 цього Закону, передвиборча агітація закінчується в 00:00 останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборчої агітації до початку і після закінчення встановлених законом строків заборонено.

Варто зазначити, що в цьому плані Нова Каховка не є унікальним містом, факти розміщення прихованої політичної реклами фіксують в усіх регіонах України. Зокрема як повідомили вчора у Комітеті виборців України, в низці регіонів України розміщено матеріали (білборди, сітілайти), що містять ознаки агітації. Такі матеріали виконано у стилістиці, що використовується місцевими організаціями партій та кандидатів, або ж із поширенням їх виборчих гасел”.

В КВУ також нагадують, що Закон «Про місцеві вибори» вирізняє таку форму агітації, як політична реклама. До політичної реклами належить, в тому числі, використання символіки та передвиборчих слоганів кандидатів та місцевих організацій партій.