Пріоритет – подорож в історію

Нещодавно під час робочої зустрічі новокаховського міського голови Володимира Коваленка з власниками виноробного господарства ПрАТ Князя Трубецького, що розташоване у Веселому, обговорювалися питання розвитку цього підприємства в туристичному напрямку.

Якщо конкретніше, то обговорювалася можливість облаштування хостелу або на землях господарства, або в будівлі колишнього веселівського універмагу. Зараз на підприємстві діє невеликий готель на 10 номерів, та враховуючи цікавість багатьох людей до нашої місцевості, виникає необхідність і в бюджетному житлі для відпочиваючих і туристів. Також досягнута домовленість про визначення цільового призначення земельних ділянок, які належать підприємству та не використовуються. До початку наступного року власники повинні визначитися з тими, що їм потрібні для господарської діяльності, інші передадуть у власність громади.

– До речі, ми врахували пропозицію не підвищувати земельну ставку для цього підприємства. Вона залишилася на рівні минулого року. В свою чергу, власники погодилися підтримувати місцеві органи самоврядування в частині участі в державних програмах, спрямованих на реконструкцію історичних пам’яток, – башти Вітовта та інших. Все, що пов’язане з історичними символами замку Трубецького, потребує відновлення. Навіть була озвучена пропозиція встановити у Веселому пам’ятник самому князю, – розповів В.Коваленко.

Міський голова також додав: «Туристична галузь з часом набере потужного характеру на території Херсонщини, і Новокаховська ОТГ повинна бути вагомим ланцюжком у ній».

Щодо виготовлення вин на цьому підприємстві, то власники розповіли: масовим виробництвом не зацікавлені. Навпаки, виготовляють невеликі партії вин відмінної якості, через що і коштують вони чималенько. Переважним напрямком діяльності вважають туристичний з історичним нахилом.