“Прийди, прийди, весно красна!”. У Новокаховській гімназії відзначили Масляну

Під таким девізом розпочався звичайний робочий день 24.02.2017 року у гімназії Новокаховської міської ради, який продовжився феєричним дійством у стародавніх українських традиціях – святом Масниці, проводами зими та зустріччю весни.  Всі ці фольклорні персонажі завітали на свято до гімназистів. Діти вітали їх оплесками, співали веснянок, водили хороводи та грали в народні ігри. Масниця й Весна оцінювали виступи дітей, вручали їм грамоти та призи. Свято продовжилося традиційним благодійним ярмарком, до якого готувалися і діти, й вчителі, а особливо батьки.Справжнім сюрпризом для дітей, вчителів та батьків стала поява на святі міського голови Володимира Коваленка. Діти щиро вітали його, а Весна з Масницею запросили до слова. До речі, з тиждень тому він був у гостях у 5-В класу, де навчається його добрий друг Микита Ковальов, і пригостив усіх однокласників Микити солодощами.

Мер  привітав дітей і батьків з Масницею та з задоволенням зробив покупки на благодійному ярмарку. Кожен клас  виголошував закличку – своєрідну народну рекламу  свого товару. Та особливо Володимирові  Івановичу сподобалася закличка  2-В класу: «Гей, ставайте дружно в ряд, розбирайте все підряд!».  Її з таким ентузіазмом виголошував Заремба Захар, що міський голова не стримався – розсміявся до сліз і міцно потиснув учневі руку. Гімназисти за такі щедрі вкладення в товар від міського голови подарували йому невеличкі сувеніри: лялечку – мотанку та чарівний черевик, який приведе наше місто до злагоди та процвітання.

Члени учнівського самоврядування на чолі з педагогом – організатором О. Атаманчук під час ярмарку організували різноманітні забави: змагання силою серед хлопців, стрибки через скакалку серед дівчаток, естафети   зі стрічками, розмальовка «Масляної», нанесення кольорового тату на обличчя тощо.

Гімназисти виглядали дуже строкато,  бо всі  були в цей день у стрічках, вінках, шароварах  та вишиванках. Свято скінчилося, та піднесено – радісний настрій залишиться надовго. Зернятко української ментальності, історичної пам’яті про те, хто ми є й звідки наше коріння, посіяне в душах дітей на таких заходах, впевнено проростатиме й дасть у майбутньому пишні паростки. Отже, весна неминуче прийде, бо її так щиро закликали діти. Весна у природі й у душі кожного з нас.

                                                       М. Самохіна, заступник директора з виховної роботи