Про борги роботадавців та зарплати “в конверті”

images17 вересня у приміщенні виконкому Новокаховської міської ради, під головуванням заступника міського голови Сироватка В.М.,  відбулися  чергові засідання: тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та міської робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення.

Про це повідомляє начальник Новокаховського УПСЗН Олена Стоянчук.
До складу комісій залучені представники міського центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду, об’єднаної державної податкової інспекції, правоохоронних органів, державного інспектора з питань праці, голови: Дніпрянської селищної ради та м.Таврійськ.
Станом на 17 вересня 2015 року за оперативними даними загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по місту Нова Каховка склала 150,0 тис.грн., це на підприємстві ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод». На даний час підприємство призупинило господарську діяльність, чисельність працівників складає 12 осіб.
Господарським судом Херсонської області від 24 липня 2015 року була винесена ухвала про порушення справи про банкрутство. У безперервному режимі були розглянуті результати роботи міської робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення.
З початку року робочою групою здійснено 14 рейдів під час яких проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з 111 роботодавцями та виявлено 21 факта неофіційних трудових відносин з найманими працівниками.
Тому, у черговий раз звертаємося і до роботодавців, і до працівників. Нелегальна зайнятість та її наслідки – це суттєва проблема, і без спільних зусиль її не вирішити. Не піддавайтеся спокусі оманливої «простоти» і «зручності» неоформлених трудових відносин. Зарплата «в конверті» – це не тільки порушення чинного законодавства, а й ілюзія блага для того, хто її отримує. Адже, не відраховуючи від свого доходу частини коштів до Пенсійного фонду, фондів соціального страхування, працівник може залишитися без гідної пенсії, соціальних гарантій при втраті працездатності. І тоді вже допомогти не зможе ніхто – ні профспілки, ні суд, адже працівник віддав перевагу тимчасовому благу – зарплаті «в конверті».