Про давню трагедію згадаймо знов…

Безвусі, юні, вічно молоді,

Ви склали голови за рідний Київ,

Скріпивши крок державницькій ході,

Вписавши подвиг у свободи вияв.

                    Яр Славутич «Крутянці»

26 січня в центральній  бібліотеці Нової Каховки  для молоді міста був проведений вечір пам’яті «Про давню трагедію згадаймо знов», присвячений Дню пам’яті Героїв Крут, які 100 років тому стали на захист свободи молодої Української Народної Республіки.

15 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ про «День пам’яті Героїв Крут», який відтоді відзначається на державному рівні.

Бібліотекарі продемонстрували присутнім відео «Крути», розповіли про події 100-річної давнини, коли 29 січня 1918 року студентський курінь Армії Української Народної Республіки під станцією Крути (нині – Чернігівська область) став до бою з більшовицьким військом на чолі з Миколою Муравйовим.

Майже всі бійці куреня – переважно студенти та гімназисти – загинули в бою або були закатовані більшовиками після взяття в полон. «Це була найкраща українська молодь, яка загинула через бездарність керівництва своєї Держави, в яку вони вірили і за яку загинули», – писав Євген Маланюк.

Саме від Крут почалось формування новітнього українця, який зрозумів: влада – це боротьба, а держава – це кров і залізо. Без Крут навіть такий акт, як 22-січня, був би документом без підпису.

Слава вам, нескорені!

Герої – не вмирають!