Про медичну допомогу учасникам АТО

15536На базі клініки ДУ «Інститут медицини праці НАМН», згідно Угоди про співпрацю між Міністерством оборони, Прикордонною службою, СБ України та Інститутами Національної Академії медичних наук України, в листопаді 2014 року створено Центр медико-психологічної реабілітації постраждалим в зоні АТО, для чого виділено з ліжкового фонду клініки 40 ліжок. Центр має можливість забезпечити надання медичної допомоги 50 особам протягом місяця та 600 особам протягом року з середнім ліжко-днем – 24.

Патологія, з якою пацієнти спрямовуються до Центру це – стани після гострої реакції на стрес з різноманітними синдромами: інсомнічним, астено-депресивним, тривожно-депресивним,  тощо; посттравматичний стресовий розлад, проявами якого є часткова або повна соціальна дезадаптація, нестійкість психіки (розгубленість, негативізм, суїцидальні думки, нервові зриви, прояви жорстокості), втома, апатія, порушення сну, пам’яті,  шлунково-кишкові, урологічні та сексуальні розлади, професійні та соціальні конфлікти; стани після закритих черепно-мозгових травм: струс головного мозгу, акубаротравми, мінно-вибухові травми тощо.

В Центрі надається  високоспеціалізована медична допомога фахівцями вищої та першої категорії, докторами та кандидатами медичних наук за спеціальностями: неврологія, терапія, психотерапія, медична психологія, дерматологія, офтальмологія, отоларингологія, стоматологія. Широко долучається консультативна допомога інших установ системи НАМН.

Для надання кваліфікованої психологічної допомоги пацієнтам Центру було укладено Угоду про співпрацю з Інститутом психології імені Г. С. Костюка НАПН, згідно якої до реабілітаційного процесу долучено 20 провідних наукових співробітників: психологи, психотерапевти, які мають наукові ступені, досвід роботи з військовою психотравмою із застосуванням методів: КПТ-терапія, ДПДТ, психодрама, символ драма, гештальттерапія, арт-терапія, бодінаміка, біосугестивна терапія тощо. Сеанси психотерарапії проводяться індивідуально з кожним пацієнтом 2 рази на тиждень та у вигляді групових занять.

На базі Клініки використовується багаторівневий комплекс саногенних заходів із застосуванням медико-психологічних, психотерапевтичних, медикаментозних і не медикаментозних методів, включаючи різноплановий фізіотерапевтичний комплекс: електопроцедури (електросон, іонофорез, УВЧ, Д’Арсонваль, магнітолазер, ІКВ тощо), бальнеотерапія (підводний душ-масаж, хвойно-сольові ванни), кисневий коктейль, інгаляції, ЛФК, масаж, рефлексотерапія, пневмопресінг, ударно-хвильова терапія.

Нещодавно в центрі впроваджено нове обладнання, яке ще широко не розповсюджено в Україні – метод ТOMATISа (Франція), дія якого спрямована на підвищення пластичності головного мозку, стимуляції окремих зон, що ефективно регулює механізми емоційних розладів, викликаних депресією, тривожністю, впливає на механізми стресу вестибулярні та вегетативні порушення, покращує процеси уваги, пам’яті, мислення, мовлення, тобто синдромів, які супроводжують постконтузіонні стани та після травматичні стресові розлади.

За рік існування Центру реабілітаційний курс пройшли більш ніж 300 бійців. Набутий досвід медико-психологічної реабілітації, комплексний підхід та потужна клінічна база забезпечили позитивні результати лікування та відновлення стану психологічного здоров’я учасників АТО.

На сьогоднішній день медико-психологічної реабілітації потребують не лише особи, які перебувають в зоні АТО, а й демобілізовані, члени їх родин, волонтери, тимчасово переміщені особи.

В разі зацікавленості звертатися безпосередньо до клініки ДУ «Інститут медицини праці НАМН» (вул.. Саксаганського, 75, м. Київ, 01033)

За детальною інформацією звертатись до координатора Центру зав. конс-поліклінічним відділенням Возніциної Ксенії, контактний тел. 044 2896530, 050 3258266.

 

 О. М. Стоянчук, начальник Новокаховського УПСЗН