Про минуле серце пам’ять береже: у Новій Каховці відбувся концерт-присвята

В День пам’яті і примирення 8 травня, коли світова спільнота вшановує пам’ять про загиблих воїнів у Другій світовій війні проти фашизму, на сцені Палацу культури відбувся концерт-присвята тим, хто виборював цю перемогу. В цей день сюди прийшли ветерани, мешканці міста, які пам’ятають жахіття тих страшних воєнних років, трудові колективи комунальних підприємств міста, шкіл, учні,  студентство.

Навіть з плином часу неможливо стерти пам’ять народну про події, що зламали людські долі, зробили сиротами дітей, прирекли на голодну смерть мирне населення. Саме на людській пам’яті, яка не повинна давати спокою сучасним українцям, наголосив міський голова Володимир Коваленко, який звернувся до присутніх. Він поділився спогадами з дитинства про односельця, який воював чотири роки і прагнув побачити матір. Та не судилося, загинув, не дійшовши до рідної хати кілька метрів.

Володимир Іванович назвав імена новокаховчан – Олександра Сігаєва, Івана Писаренка, директора колишнього заводу «Сокіл» Андрієнка. Їх і багатьох інших мешканці нашого міста не мають  забувати ніколи.

Присутні вшанували пам’ять про загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання.

Право покласти вінок до скульптурної композиції «Захисникам України» було надано Дарії Воробйовій та Кирилу Доценку, студентам Новокаховського коледжу агротехнологічного університету.

Ведучі запросили присутніх долучитися до всеукраїнської акції пам’яті, яка розпочнеться цього дня ввечері. На згадку про загиблих треба запалити свічку і поставити її на вікно.

Окремою темою під час заходу пройшли номери про дитячі відчуття від війни. Не треба нікого переконувати, що кожна дитина в світи проти війни і її мрії пов’язані тільки з мирним майбутнім. А завданням дорослих завжди було і є забезпечення мирного існування.

Наприкінці  ведучі оголосили програму святкових заходів,які  з нагоди 73-ї річниці Перемоги відбудуться завтра, 9 травня і запросили усіх долучитися до них.