Про небезпечність амброзії попереджають діти

На часі – пора цвітіння одного з найнебезпечніших карантинних бур’янів амброзії полинолистої.

Через свою виняткову шкодочинність, негативний вплив на здоров’я людей вона посідає одне з перших місць серед злісних рослинних шкідників. Під час цвітіння кожна рослина цього буряна утворює мільярди пилкових зерен (пилок), які переносяться вітром на значні відстані, викликаючи у чутливих людей захворювання на поліноз. Пилок амброзії містить особливі білки – антигени Е і К. Через слизову оболонку вони потрапляють до лімфи і крові та спричиняють захворювання. Алергени, що містяться в листі рослини, викликають дерматити.

Знищують цього шкідника механічним шляхом – виполюють, виривають або скошують.

Нещодавно учні 9-А та 6-Б класів ЗОШ №10 Домініка Марковець, Єлизавета Єрмакова, Владислав Петренко, Софія Вахреньова, Катерина Черторинська під керівництвом вчителя біології Валерія Пуховця провели рейд у мікрорайоні «Сокіл». За інформацією заступника директора з виховної роботи Тетяни Нелепенко, діти дослідили місця розповсюдження цього буряну, оформили та розповсюдили листівки з попередженням для мешканців цього району міста.

Нагадаймо: за порушення вимог виконання фітосанітарних заходів щодо знищення амброзії полинолистої накладається штраф на посадових осіб та громадян згідно ст.105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».