Про новорічне “вбрання” міста та вивіски на магазинах  

новий-рікВпродовж майже двох тижнів спеціалісти відділу економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Новокаховської міської ради обійшли біля двохсот об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства, побутових послуг та особисто надали суб’єктам господарювання листи про необхідність прикрасити фасади об’єктів на час новорічних та різдвяних свят святковою ілюмінацією із встановленням терміну до 15 грудня 2015 року.
Різна була реакція з боку підприємців: хтось відгукнувся відразу, хтось поставився до цього з осудом, багато чого наслухались спеціалісти в свою адресу та в адресу міської влади. Хочеться звернути вашу увагу на те, що Новий рік — це не свято міської влади, це свято всіх містян, це справжня казка, неймовірне диво, якого з величезним нетерпінням чекають і діти, і дорослі. Незважаючи на соціально-політичну напруженість та економічні труднощі в країні, необхідно зробити все можливе, щоб місто на Новорічні та Різдвяні свята виглядало святково та створювало піднесений, радісний настрій не лише для мешканців і гостей нашого міста, але й для самих дорогих мешканців – наших з вами дітей, адже вони не винні, що живуть в такий час і в нашій країні.

Дякую  всім підприємцям, хто відгукнувся та все ж таки прикрасив свої заклади. Тим, хто дуже заклопотаний сьогоденням нагадую, що до Нового року залишилось зовсім мало часу, і якщо ви прикладете хоч мінімум зусиль, то обов’язково встигнете прикрасити свої об’єкти новорічним освітленням, при цьому ваша совість буде вам просто вдячна за відчуття зробленого.

Що стосується забезпечення на фасадах об’єктів вивісок з назвою державною мовою повідомляю, що відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України „Про рекламу” вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою. Тому, звертаюсь до власників та орендарів об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства, сфери послуг, і особливо до тих, хто займається виготовленням вивісок та режимів роботи, що вся інформація повинна бути зазначена державною мовою. Хочу нагадати тим, хто нервує з цього приводу, що відповідно до статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська. Вважаю, що в умовах, які склалися в нашій країні, державна мова та патріотичний настрій повинні стати об’єднувальним чинником для усіх громадян України.

Користуючись нагодою, дозвольте сердечно привітати Вас із довгоочікуваними та світлими святами – Новим Роком та Різдвом Христовим! Бажаю Вам міцного здоров’я, достатку, радісних подій, нових звершень та успіхів, взаєморозуміння та гарного настрою! Успіхів вам у вашій праці, здоров’я, комфорту та душевного спокою, достатку вашим сім’ям. Нехай в кожен дім прийдуть щастя та благополуччя, настане мир та спокій на нашій рідній землі!

 Т. Малій, начальник відділу економічного розвитку та торгівлі