Про роботу комісії з питань захисту прав дитини у квітні 2016 року

Чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини під головуванням заступника міського голови Володимира Миколайовича Сироватки відбулося 14 квітня 2016 року.

Цього разу у присутності 12 членів комісії було розглянуто 46 питання, з них:
1) про захист житлових та майнових прав дітей – 8 ;
2) про соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 9;
3) про вирішення спорів батьків щодо дітей/дитини:
– щодо участі у вихованні дітей – 1;
– про позбавлення батьківських прав – 1;
4) про неналежне виконання батьківських обов’язків та здійснення соціального супроводження родини – 5;
5) про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей – 20;
6) інше – 2

Із заявами громадян членів комісії ознайомили спеціалісти служби у справах дітей, які наголосили на необхідності глибокого вивчення питань для прийняття об’єктивних рішень, що стосуються забезпечення захисту прав дітей.

Під час засідання комісії заявники були заслухані особисто.

Серед інших питань, що розглядалися на засіданні, обурення викликало питання про неналежне, а точніше вкрай безвідповідальне, ставлення матері до виконання батьківських обов’язків відносно свого сина. Маючи трирічну дитину, не бажає займатися її вихованням. Залишивши дитину бабусі, мати не навідує хлопчика, не цікавиться його здоров*ям, не утримує матеріально. І навіть під час розмови з членами комісії з питань захисту права дитини горе-мати не змогла пояснити, коли прийде усвідомлення особистої відповідальності за долю власної дитини.

Щомісяця на засідання комісії виносяться подібні питання. Роз’яснювальна робота із нерадивими батьками проводиться регулярно спеціалістами служби у справах дітей, міського центру соціальних служб. Але, на жаль, кількість таких «горе-батьків» не зменшується. Звісно, кожна людина має право на виправлення власних помилок, тож є надія, що присутні цього разу на засідання комісії батьки зроблять певні висновки і не поповнять ряди осіб, позбавлених батьківських прав.

Радує той факт, що родини, які прислухалися до соціальних працівників, виконали надані рекомендації щодо стабілізації кризового стану у сім’ї, зробили певні висновки, виправили ситуацію в родині на краще та повернули право виховувати власних дітей.

Додатково інформуємо про те, що інформація про сімейний стан особи, у тому числі щодо встановлення над нею опіки чи піклування, надання статусу сироти, є конфіденційною і не може бути розголошена без згоди самої особи (її опікуна чи піклувальника), крім винятків, передбачених законом і в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Служба у справах дітей